5 sposobów na szybką i spektakularną odmianę wnętrza

Dwa słowa: HD Surface. Oczywiście nic Wam to nie powie. Pewnie jak napiszę, że chodzi o powłokę cementowo-polimerową to również nie będziecie pod wrażeniem, ale mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu zmienicie swoje zdanie, dokładnie w ten sam sposób jak powłoka może odmienić właściwie każde wnętrze.

Od dłuższego już czasu beton architektoniczny (konstrukcyjny również) króluje w naszych polskich wnętrzach. Moda na niego dalej nie przemija. Sposobów uzyskania powierzchni swym wyglądem przypominającym strukturę betonu jest naprawdę bez liku – począwszy od autentycznego betonu, po płytki go imitujące, dekory laminatów, tapety czy w końcu wszelkiego rodzaju powłoki. Dziś chciałam Wam opowiedzieć o bardzo ciekawej powłoce właśnie. Jakiś czas temu odwiedziłam krakowski salon Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe. Przyszłam oczywiście kupić podłogę dla klientki. Miałam ogromne szczęście, bo spotkałam akurat pana Pawła Goryl – Niecuńskiego, eksperta i skarbnicę wiedzy, jeśli chodzi o produkty wyjątkowe. Pan Paweł zaprosił mnie na prywatne szkolenie, na którym opowiedział mi wszystko o produktach, z którym ostatnio coraz częściej pracuje. Wypuściła je na rynek włoska firma HD Surface, a od jakiegoś czasu są one również dystrybuowany w salonach Kopp. Ale o co chodzi?  Właśnie o te magiczne powłoki.

Najbardziej popularna i najczęściej stosowane jest powłoka GEOtexture. Jak może ona odmienić Wasz dom? Wystarczy, że dysponujecie meblami, które się Wam znudziły, nie mają już nowoczesnej formy i wypadałoby je odświeżyć. Nic prostszego. Połóżcie na nich warstwę powłoki polimerowo-cementowej. Odpowiedni grunt i powłoka „chwyci się” nawet gładkiej stalowej powierzchni. Będzie dużo zdjęć – dostałam je w prezencie i mam misję uświadomienia Was moi Drodzy!

Znudziła się Wam podłoga w Waszym mieszkaniu? Możecie zrobić dokładnie to samo! Jeśli jakość położonych w łazience płytek jest dobra, nie musicie ich nawet zdejmować. Wystarczy wypolerować je na gładko i już można zmieniać wnętrze powłoką. Grubość takiej powłoki to zaledwie 2-3mm. Nie musicie się więc obawiać, że zmienią się poziomy posadzek w Waszych domach i nie zadziała to z ułożonym w pokoju parkietem. To również ważna informacje, bo powłoki te można stosować wszędzie tam, gdzie wykonawca/projektant zapomniał się i nie przewidział miejsca na grubsze warstwy podłogi.

Macie już dość tradycyjnej ceramiki i płytek na ścianach w łazience? HD surface doskonale nadaje się do formowania powierzchni, które mogą być zamaczane. Czy to umywalka czy strefa pod prysznicem wszystko to może być wykonane z powłoki. Sprytnie prawda?

Wkurzają Was regipsowe sufity podwieszane? Wszędzie takie same? A może by je tak po prostu pokryć powłoką HD surface? Efekt jest naprawdę oszałamiający. Ja jako największy wróg sufitów podwieszanych mówię WOW!

A co ze schodami? Co z kominkami? Czy HD surface da tam radę? Oczywiście!

Te 5 sposobów to oczywiście tak naprawdę tylko jeden. Jakże prosty i oryginalny. Ja jestem zachwycona. Myślę, że Wam też się spodobają tego typu rozwiązania. To naprawdę nowoczesny i sprawdzony sposób, by wyczarować piękne wnętrze! A po więcej inspiracji wyruszam już jutro do słonecznej Italii! iSaloni a więc największe w Europie Targi Designu zaczynają się już w tym tygodniu. Mam nadzieję, że dam radę pisać posty z tabletu – w końcu kiedyś trzeba rozpracować tę i-technologię! Profilaktycznie zaglądajcie na fanpage i instagrama, bo to już ogarniam 🙂

Dziękuję salonowi Kopp za szkolenie, moc inspiracji i mnóstwo ciekawych zdjęć.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *