Asilo Inspiracje

Moja ulubiona włoska tapeta

akiś czas temu zapowiadałam Wam na moim fanpejdżu na fejsbuku, że biorę udział w bardzo ciekawym projekcie, o którym na razie nie mogę Wam opowiedzieć. Nadeszła jednak pora, by odkryć przed Wami karty i zdradzić wszystkie tajemnice.
Zostałam zaproszona przez firmę Entra do stworzenia dwóch koncepcji projektowych, w których wykorzystano drzwi Asilo. Na podstawie moich pomysłów grafik miał przygotować wizualizacje pomieszczeń. Zabawa ta niezwykle się mi spodobała. Zazwyczaj w projektach, które wykonuję ograniczają mnie wytyczne inwestora oraz jego budżet. Tym razem mogłam naprawdę zaszaleć i wymyślić to, czego tylko moja dusza zapragnie! Jesteście ciekawi rezultatu? Zobaczcie i przeczytajcie.

Koncepcja 1.

W koncepcji pierwszej centralnym punktem kompozycji są drzwi Asilo Aosta 4 w kolorze Śnieżna Biel. Wnętrze przedstawia mój wymarzony salon, odzdobiony meblami i dodatkami najepszych światowych i polskich projektantów. Biała powierzchnia drzwi świetnie zgrywa się lampą podłogową w tym samym kolorze oraz doskonale kontrastuje z kolorem ściany w ciemnej intensywnej zieleni. Drzwi Asilo zdecydowanie przykuwają w tym projekcie naszą uwagę, a ich prosta forma stanowi znakomite tło dla designerskich dodatków – złotej lampy czy wymyślnego w kształcie fotela. Na wizualizacji można zobaczyć, że Aosta 4 wpasuje się zarówno w klasyczne wnętrze, które reprezentuje tutaj naturalny dębowy parkiet ułożony we francuską jodełkę, jak i w nowoczesną, może nawet lekko loftową przestrzeń. Szary mural na ścianie ma bowiem nawiązywać do wnętrza w industrialnym stylu.

Tak wyglądała przygotowana przeze mnie plansza z elementami, które miały znaleźć się we wnętrzu:

asilo inspiracje 1

A oto efekt finalny naszej współpracy:

insp1,1_m_11.01

Moim nieskromnym zdaniem wyszło bardzo wysmakowanie. I oto właśnie chodziło!

Koncepcja 2.

Wnętrze drugie to zupełnie inne pomieszczenie oraz stylistyka. Teraz znajdujemy się w przedpokoju, który często zostawiany jest na sam koniec projektu, pomijany i nie dopieszczony należycie. A to przecież wizytówka nazego domu. To pierwsze wnętrze, które widzą nasi goście. I również ostatnie. Warto więc zadbać o to, by nasz hall sprawiał ciekawe wrażenie. Jako, że w przedpokoju znajduje się najwięcej drzwi jest to świetny pretekst, by się nimi pobawić. Ale co ciekawego można wymyślić z drzwiami? Można je na przykład schować w ścianie! W kompozycji drugiej zastosowałam drzwi ukryte Linate Zero. Licują się one całkowicie z powierzchnią ściany, nie posiadają widocznej ościeżnicy, a dodatkowo… można je samodzielnie wytapetować lub pomalować na dowolny kolor. Gdy pokazałam wizualizację znajomemu zapytał się – „A gdzie tu są drzwi?”. Jeśli się przyglądniecie dokładnie to je znajdziecie. W zasadzie ich położenie zdradza tylko klamka. Drzwi ukryłam pod geometrycznym wzorem płynnie przechodzącym przez całą długość ściany i oczywiście drzwi. W wymyślonym przeze mnie przedpokoju znalazły się proste meble w stylistyce lat sześćdziesiątych. W zasadzie dzięki kolorowym wzorkom na ścianie niewiele już potrzeba, by wnętrze było ciekawe i oryginalne. Na podłodze ułożono białą deskę. Wnętrze miało być bowiem jasne i lekkie w odbiorze. Zupełnie jak drzwi Linate Zero. Ciekawym dodatkiem jest lampa projektu znakomitego Ingo Maurera, która również jest formą zabawy.

Poniżej efekt naszej pracy:

Asilo inspiracje 2 plansza 1

insp2,1_m_11.01

Zaproponowane koncepcje są moją propozycją zestawień wzorów i kolorów na rok 2016 – stąd modne biele, złoto, czy nawet różowe elementy w geometrycznej mozaice. Nowoczesne grafiki oraz proste geometryczne formy połączone z ciekawym detalem wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Kolory ścian, podłogi i dodatki stanowić mogą inspirację, jak i również gotową propozycję do zastosowania w Waszym wnętrzu.

Wizualizacje zostały umieszczone w katalogu Asilo Inspiracje 2016. Jeśli jesteście ciekawi, co wymyślili inni projektanci koniecznie odwiedźcie stronę Asilo, na której znajdziecie wszystkie inspiracje.

 

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *