Bakaliowe Dekoracje Świąteczne

Bakaliowe dekoracje

Święta tuż tuż, tak więc coraz mniej staram się myśleć o skomplikowanych zagadnieniach technicznych, nowoczesnych materiałach, a coraz więcej o choince, prezentach, świątecznych dekoracjach i innych przyjemnych sprawach. Ponieważ we wnętrzach od kilku lat utrzymuje się trend, by wszelkie materiały były naturalne, ja również  dzisiaj postaram się Wam przedstawić kilka propozycji na świąteczne dekoracje prosto ze świata przyrody… a do tego przepysznych!

Ale czas Bożego Narodzenia to nie tylko okres dekorowania i zabawy. To również moment, gdy warto zatrzymać się na chwilę, zastanowić się głębiej nad tym co mamy i pomyśleć choć przez moment o tych, którym nie poszczęściło się tak bardzo jak nam. Którzy być może nie zasiedliby przy bogato zastawionym stole wigilijnym bez naszej pomocy. Ja zostałam zaproszona przez firmę Bakalland do wspólnej zabawy. Miałam Was zainspirować do stworzenia pomysłowych kompozycji z bakalii, ale równocześnie pomyślałam, że to wspaniała okazja, by pomóc komuś, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje. Bakalie powędrowały więc do trzech potrzebujących dziewczynek w ramach akcji „Świąteczna paczka”. Dziękuję bardzo firmie Bakalland za możliwość obdarowania kogoś na Święta oraz za materiał do stworzenia tego posta 🙂

Czym udekorować świąteczny stół? Bakaliami!

Z czego wykonać pomysłowe dekoracje na Święta? Z bakalii!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wystarczy rozsypać je po świątecznym stole, by uzyskać ciekawy efekt

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadają się do tego zarówno orzechy, jak i suszone owoce

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się mi z ciepłem świec, zapachem ciasta i innych wspaniałych potraw, których nieodłącznymi składnikami są bakalie. A czemu by nie wykorzystać suszonych owoców i orzechów do dekoracji wigilijnego stołu, choinki czy innych miejsc? Ozdoby wykonane z orzechów, żurawiny i innych bakalii są proste, a zarazem efektowne. Wystarczy naprawdę niewiele, by przygotować atrakcyjnie nakryty stół. Doskonale nadaje się do tego suszona żurawina, czy wszelkiego rodzaju orzechy. Bakalie wystarczy wysypać na tackę i przyozdobić zielonymi gałązkami. Doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących proste, a równocześnie wzbudzające zachwyt ozdoby:

a6140318085f5d7b186938a96ca5e309

Źródło: yumsugar.com

Źródło: thehealthyfoodie.com

Źródło: thehealthyfoodie.com

Fajnym i równie prostym pomysłem jest umieszczenie bakalii w słoikach lub misach. Tego typu słoiczki mogą posłużyć jako zwyczajna ozdoba, naczynie z pyszną przekąską lub prezent dla naszych gości:

Źródło: tesco.pl

Źródło: tesco.pl

Źródło: yourhomebasedmom.com

Źródło: yourhomebasedmom.com

Drobne upominki dla gości można również przygotować w postaci zapakowanych w przeźroczystą folię orzechów. Nasi goście będą zachwyceni, a stół zyska oryginalny i bardzo przyjemny charakter:

Źródło: bhg.com

Źródło: bhg.com

Suszona żurawia i inne owoce nadają się również do tworzenia wspaniałych ozdób, które można zawiesić na choince –  w postaci nawleczonych na nitkę bransoletek, girland i łańcuchów:

Źródło: hgtv.com

Źródło: hgtv.com

Źródło: tablespoon.com

Źródło: tablespoon.com

Orzechy włoskie, migdały i inne orzechy  są bardzo wdzięcznym tematem do tworzenia świątecznych kompozycji:

Źródło: diy-enthusiasts.com

Źródło: diy-enthusiasts.com

Źródło: jamieoliver.com

Źródło: jamieoliver.com

Mam nadzieję, że na Waszych Świątecznych i choinkach również zagoszczą bakalie. A może macie jakieś inne ciekawe pomysły, jak można by je wykorzystać do udekorowania domu?

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

 

 

1 Comment

  • olacydr pisze:

    Bakalie są nieodłączną częścią Świąt Bożego Narodzenia, ale te dekoracje ze zdjęć są fenomenalne, takie naturalne, proste i zarazem dające tyle ciepła domowego i radości. super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *