Fabryka miękkich ścian

Już za chwilę, już za minut kilka odleci mój samolot na północ. Zanim to jednak nastąpi podziałam sobie jeszcze w moim ukochanym mieście Krakowie. Całkiem niedawno dowiedziałam się, że tuż pod moim biurem otworzony został nowy showroom. Tak naprawdę miało to miejsce ponad rok temu, jednak nie udało się mi odnotować tego wydarzenia (do tej pory myślałam, że wiem wszystko co, gdzie jak i kiedy – teraz kubełek z zimną wodą na głowę mi spadł i od razu spokorniałam). Na szczęście braki w wiedzy zostały nadrobione. Dziś miałam przyjemność zagościć w R-design na zawiłej. Dokładnie nie będę Wam opowiadać, co można tam znaleźć, bo asortymentu jest naprawdę sporo. Chciałam Wam napisać… do czego można się tam przytulić.

„Śmiało! Przytul się!” – tak brzmi hasło wydrukowane na folderze reklamowym fabryki miękkich ścian „Fluffo”. I rzeczywiście – nie sposób ich nie przytulić, albo chociaż nie dotknąć, nie nacisnąć ręką, albo nawet całym ciałem. Po prostu musisz to zrobić! Fluffo to miękkie panele ścienne wykonane z elastycznej pianki poliuretanowej pokrytej milimetrową warstwą Fluffo, a więc kolorową powłoką wykonaną z drobnych włókienek o długości 1 mm. Warstwa ta jest odporna na działanie światła i antystatyczna – można więc do woli ją głaskać, jeśli ktoś ma taką potrzebę 😉

Po co komu panele – oprócz tego, że są ładne? W pokoju dziecięcym miękkie płyty przyklejone do ściany z powodzeniem uchronią nasze pociechy przed guzami nabitymi o ściany. Panele pochłaniają również dźwięki, a więc mogą służyć jako warstwa akustyczna. Bogata gama wzorów i kolorów umożliwia stworzenie nieskończonej ilości kombinacji. Może do klasycznego i eleganckiego wnętrza bym nie wstawiła tego typu paneli, bo co jak co to wyglądają jednak na filcowe i mało ekskluzywne, jednak do mieszkania w bloku – jak najbardziej tak! Zdjęcia w katalogu pokazują jednak, że świetnie się one komponują nawet w zestawieniu z bardzo drogimi meblami.

Zdjęcia zapożyczone ze strony producenta.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#fluffo #panelescienne #miekkiepanelescienne

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *