Festiwal Otwarte Mieszkania Kraków

Fot. Adam Mikołajczyk Projekt: Karolina Sorotiuk

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie pozwala zajrzeć do wnętrz skrywanych za fasadami codziennie mijanych krakowskich kamienic, wejść do czyjegoś domu – jego osobistego świata. I być tam mile widzianym gościem.

Już po raz czwarty mieszkanki i mieszkańcy Krakowa otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych, zapraszając do nich nieznajomych. Podczas dwóch lipcowych weekendów (18-19 oraz 25-26 lipca) otwarte zostaną między innymi: industrialne mieszkanie na Zabłociu, piękne kawalerki, w których właścicieli ograniczał wyłącznie metraż, ale na pewno nie wyobraźnia oraz kazimierskie wnętrza pełne roślin, klimatycznych rzeczy z duszą i zwierząt. Po każdym z miejsc gości oprowadzi jego właściciel lub projektant, opowiadając historię miejsca, rzeczy i mieszkających w nim ludzi.

Ponadto odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące. Między innymi uczestnicy będą mieli szansę spojrzeć na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy podczas spaceru nad dachami Krakowa. Z kolei dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną różnorodne zadania w ramach warsztatów dla dzieci. Będziemy mogli także wysłuchać koncertu, który rozbrzmi w pięknej przestrzeni plenerowej oraz doświadczyć wielu innych wyjątkowych wydarzeń.

Choć tegoroczna edycja mogła się podzielić los innych odwołanych festiwali, zdecydowaliśmy się na jej organizację w późniejszym terminie, wierząc, że otwartość leżąca u podstaw Festiwalu, jest teraz potrzebna jak nigdy wcześniej. Jesteśmy przekonani, że po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu, jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem oraz budowanie społecznego zaufania.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Festiwalu, będziemy na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnego stanu oraz obowiązujących rozporządzeń sanitarnych. Zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się off-line lub on-line.

Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na stronie Festiwalu na kilka dni przed wydarzeniem.

Szczegółowy program tegorocznej edycji zostanie opublikowany najpóźniej na tydzień przed Festiwalem.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

www.fomkrakow.pl

Fb: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow

Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow

Patronat medialny: Proste Wnętrze

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *