Jak dobrać kolor we wnętrzu?

W ten weekend ruszyły długo wyczekiwane Warsztaty Praktycznego Projektowania Wnętrz – projekt Olki i Piotra Barczak do którego miałam przyjemność dołączyć. Razem postanowiliśmy zorganizować spotkania dla młodych projektantów i pasjonatów wnętrz, by pokazać im to, o czym zapomniała poinformować ich szkoła. Nie, żebym chciała robić jakiś przytyk uczelniom i innym placówkom, ale prawda jest taka, że nauka teorii oraz tworzenia komputerowych wizualizacji często ma się nijak do rzeczywistości…

Podczas pierwszego panelu Warsztatowego uczestnicy mogli uzupełnić swoją wiedzę o kolorach i materiałach stosowanych we wnętrzach. Często te kolory dobieramy intuicyjnie, jednak warto znać zasady łączenia kolorów, tak by nie pogubić się w zawiłościach barw, tonów i odcieni. Naszym patronem w tej edycji jest między innymi firma Benjamin Moore, a więc ekspert od kolorów. Podczas piątkowego panelu pani Katarzyna Skotniczny opowiedziała nam o niuansach związanych z malowaniem, a także przybliżyła ofertę firmy Benjamin Moore. Na stronie internetowej BM znajdziecie bardzo wiele ciekawych narzędzi, które mają ułatwić pracę projektantom i zwykłym śmiertelnikom – chociażby koła barw, na których opieramy się dobierając kolory kontrastowe czy harmonijne. Zaglądnijcie tam koniecznie!

Partnerem Warsztatów został również Tapetowy Market. Pani Aneta Natkowska z Tapetowego Marketu przedstawiła naszym słuchaczom ofertę salonu, w którym oprócz tapet możecie znaleźć miękkie panele ścienne Fluffo, starą cegłę, beton architektoniczny, farby Benjamin Moore, sztukaterię Creativa oraz coś zupełnie jeszcze nieznanego, a bardzo pomysłowego – folię statyczną Lineafix. Oprócz produktów dostępnych w tapetowym markecie mogliśmy się od Pani Anety dowiedzieć wszystkiego o tapetach.

A jakie zadania mieli nasi Warsztatowicze? Dokładnie Wam tego nie zdradzę. Powiem tylko, że musieli oni przygotować dla konkretnej osoby mood board oraz design board.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach! A naszych miłych uczestników proszę o dodawanie pod postem opinii na temat minionego weekendu. Dobrze się bawiliście? Czy też warsztaty były dla Was wyzwaniem?

Zapraszam również do obejrzenia galerii. Z tego co podglądnęłam w komentarzach na fejsbuku „było inspirująco”, a zaangażowanie „przekroczyło 200%”. Oby tak dalej! Widzimy się znów już za niecałe 2 tygodnie!!!

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

 

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *