Jakie akcesoria fryzjerskie są potrzebne w profesjonalnym salonie?

Kolekcja Reflection, Ayala

Dziś trochę nietypowy temat… spoglądam w lustro i mówię sobie tak! Najwyższa pora udać się do fryzjera 😉

Prowadzenie własnego salonu fryzjerskiego stało się w dzisiejszych czasach bardzo dobrym pomysłem na faktycznie dochodowy biznes. Popularność rzeczywiście profesjonalnych usług tego typu rośnie z roku na rok. Jeszcze stosunkowo niedawno większość ludzi – szczególnie panów – nie przykładało zbyt dużej uwagi do tego, jak wyglądają ich włosy.

W wielu przypadkach zadowalaliśmy się zwykłym ich strzyżeniem do odpowiedniej długości, ale w ostatnich czasach coraz więcej ludzi odkrywa ogromne możliwości, jakie daje nam współczesne fryzjerstwo. Odpowiednio stylizowana fryzura może być niezwykle istotnym elementem naszego wyglądu zewnętrznego, zatem trudno jest dziwić się temu, że coraz więcej ludzi dba o to z tak dużą uwagą. Jeśli zatem jesteśmy zainteresowani stworzeniem własnego salonu fryzjerskiego, to przede wszystkim musimy postarać się o to, aby móc świadczyć swoje usługi na faktycznie wysokim poziomie.

Wbrew pozorom, nie jest to proste. Podstawa to oczywiście odpowiednie umiejętności, które nierzadko zdobywa się całymi latami. Niemniej ważną sprawą jest jednak profesjonalne wyposażenie salonu fryzjerskiego, bez którego nigdy nie będziemy mogli w pełni sprawnie świadczyć swoich usług. Obecnie takie akcesoria do salonów fryzjerskich są bardzo zróżnicowane, zatem na rynku spotkamy się z naprawdę wielkim ich wyborem. Pozostaje jedynie pytanie – które z takich produktów powinniśmy wybrać. Nierzadko jest to spora inwestycja, która ponadto decyduje o tym, czy będziemy w stanie stworzyć rzeczywiście profesjonalny i popularny salon. Zawsze warto zatem podejść do tego z najwyższą możliwą uwagą.

Dokładnie ustal swoje potrzeby

Z powodu znacznego wzrostu popularności takich usług, prowadzenie rzeczywiście dobrego salonu fryzjerskiego to obecnie coś znacznie więcej, niż po prostu wykonywanie prostych czynności związanych ze strzyżeniem włosów. Klienci są dzisiaj bardzo wymagający pod tym względem i oczekują, że zaoferujemy im jak najwięcej możliwości w kwestii stylizacji – a coś takiego będzie niemożliwe, jeśli nie zadbamy o odpowiednie wyposażenie naszego salonu. Zacznijmy jednak od początku: w każdym przypadku będą nam potrzebne jak najlepsze meble fryzjerskie. Same w sobie odznaczają się one ogromnym zróżnicowaniem, a przy ich wybieraniu musimy zwracać uwagę na wiele różnych kwestii. Przede wszystkim musimy dobrze znać swoje możliwości. Nie każdy z nas posiada wielki salon do którego będziemy mogli wstawić mnóstwo różnych mebli – niekiedy trzeba wybrać je w taki sposób, aby umiejętnie wykorzystać całą wolną przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Kolejna ważna kwestia to styl, jakim jesteśmy zainteresowani.

Meble do salonu fryzjerskiego, podobnie jak zwyczajne meble do domu, odznaczają się obecnie ogromnym bogactwem trendów i stylów. Warto podejść do tej kwestii jak do urządzania jakiegokolwiek innego pomieszczenia, w którym zależy nam na osiągnięciu zadowalającego wyglądu. Urządzenie swojego salonu w ciekawym stylu jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie jeśli zakładamy taką działalność w dużym mieście, gdzie konkurencja potrafi być naprawdę duża. Wielu przedsiębiorców decyduje się na przykład na stworzenie tematycznego salonu, urządzonego na przykład w stylu amerykańskich miejsc tego typu sprzed kilku dekad. Jest to naprawdę świetny sposób na przyciągnięcie do siebie klientów i zdobycie sporego zainteresowania, ale musimy podejść do tego z odpowiednią kreatywnością.

Najważniejsze akcesoria

Akcesoria fryzjerskie same w sobie stanowią bardzo szeroką dziedzinę, i pod wieloma względami łączą się z meblami. Meble muszą być rozmieszczone i wybrane w taki sposób, aby w czasie pracy zapewniały nam jak najłatwiejszy dostęp do wszystkich akcesoriów, z jakich możemy korzystać w czasie modelowania włosów. O akcesoriach należy pomyśleć jak najwcześniej, bowiem jest ich tak wiele, że ich skompletowanie może zająć dość długo. Pierwszym krokiem jest tu przede wszystkim ustalenie, jakie dokładnie usługi zamierzamy świadczyć, bowiem przy poszczególnych czynnościach mogą nam być potrzebne różne rzeczy. O tak oczywistych akcesoriach jak nożyczki – najlepiej różne rodzaje – czy maszynka do strzyżenia nie musimy chyba mówić.

Warto jednak pamiętać, że klienci zwracają wielką uwagę na to, czy w danym salonie wykorzystywane są faktycznie dobre kosmetyki i produkty do stylizacji włosów. Dobrze jest zatem zainwestować w coś z wyższej półki – zawsze jest to przede wszystkim świetna reklama dla naszej oferty. Do bardziej zaawansowanych „akcesoriów” należą rzeczy takie jak stanowisko do mycia włosów. Takie rzeczy znacznie poszerzają nasze możliwości i pozwalają na świadczenie wielu dodatkowych usług, zatem jeśli tylko pozwalają na to warunki, to zdecydowanie powinniśmy w nie zainwestować.

Wybór akcesoriów fryzjerskich jest bardzo szeroki. Istnieje rzecz jasna długa lista produktów „uniwersalnych”, które muszą znajdować się w absolutnie każdym profesjonalnym salonie. Bardzo wiele zależy tu jednak od konkretnej oferty; warto z góry ustalić, jakie usługi chcemy świadczyć i określić, jakich akcesoriów będziemy przy tym potrzebować.

W artykule inspirowałam się aranżacjami firmy AYALA – producenta mebli i akcesoriów do salonów fryzjerskich: http://www.ayala.com.pl/pl/produkty/kategoria/8/Akcesoria+Fryzjerskie

Wizualizacja_zoe

Wizualizacja_obsession

Wizualizacja_isadora_2

Maria Podobińska

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *