Już w najbliższą sobotę kontury.

25 października w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu odbędą się targi sztuki użytkowej o wdzięcznej nazwie kontury. (z kropką). Będzie to premierowa edycja wydarzenia skupiająca się głównie na prezentacji wyrobów kilkudziesięciu wystawców, ale także oferująca wiele atrakcji. Premierowe będzie również uczestnictwo Prostego Wnętrza w tego typu wydarzeniu. Po raz pierwszy Proste Wnętrze zostało partnerem targów i będzie mieć swoje stanowisko w strefie blogera. Nic się jednak nie martwcie – jestem przygotowana. Wydrukowane ulotki czekają spakowane w szufladzie mojej branżowej komody, roll-up złożony i również gotowy do podróży przez pół Polski.

W klimatycznej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego odwiedzających czekają 34 stoiska wypełnione oryginalnymi przedmiotami autorstwa polskich projektantów. Krzesła, stoły, artykuły wyposażenia wnętrz oraz inne funkcjonalne przedmioty będą musiały pokonać czasem nawet kilkaset kilometrów (zupełnie jak Proste Wnętrze), zanim zaprezentują się przed wrocławską publicznością. – Na targach będzie wiele lokalnych firm, ale dla sporej części wystawców udział w tym wydarzeniu to także przedsięwzięcie logistyczne, bo przyjadą z Gdańska, Warszawy czy Zakopanego – mówi Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów kontury. A także z Krakowa – dodaję ja.

Poza stoiskami handlowymi na targach wystawiają się także wrocławskie instytucje związane ze sztuką i kulturą oraz projektowaniem wnętrz. Tuż po wejściu do Browaru, goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą Galerii BWA Dizajn. Na stoisku BWA będzie można znaleźć m.in. plakaty kolekcjonerskie zaprojektowane przez Jakuba Stępnia Hakobo czy, wydaną właśnie, książkę na temat kultowej wrocławskiej formacji artystycznej LUXUS, działającej w latach 80. Dodatkowo, przedstawiciele BWA zaprezentują harmonogram warsztatów małego designu, organizowanych dla najmłodszych w przestrzeniach Galerii. Kolejny przystanek to stoisko Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”, na którym będzie można zapoznać się z efektami pracy uczestników warsztatów rozwoju kompetencji zawodowych i kulturowych. Będą to głównie przedmioty codziennego użytku, meble i stroje. Zwiedzający dowiedzą się też, w jaki sposób funkcjonują warsztaty i jakie projekty są aktualnie realizowane w każdej z pracowni Centrum. Chcemy, aby odwiedzający kontury. mogli dowiedzieć się jak najwięcej o ofercie kulturalnej i edukacyjnej z zakresu designu, a także mieli bezpośrednią styczność z tymi, którzy tworzą produkty w oparciu o polską szkołę wzornictwa – dodaje Jakub Kurowski.

Stoisko blogerów, w tym między innymi Prostego Wnętrza, umieszczone zostanie pod numerkiem 6. Serdecznie zapraszam Was do odwiedzenia konturów., a także szczęśliwej i wesołej 6.

Plan stoisk na konturach.

Więcej informacji na:

www.targikontury.pl

www.facebook.com/targikontury

Wrocław, Browar Mieszczański przy ulicy Hubskiej 44-48

Sobota, 25 października w godzinach 11.00 – 19.00

Wstęp: 5 zł.

kontury_plakat

kontury. plakat

Fot. 01_HEX

HEX

Fot. 02_QbaConcept

Qba Concept

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg#kontury #targisztukiuzytkowej #wroclatargi #kulturawroclaw #designworclaw #polskidesign

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *