Już wkrótce ranking Top 10 najbardziej designerskich produktów roku 2014

Muszę się Wam pochwalić, że zostałam poproszona przez portal myhome.pl  o stworzenie rankingu dziesięciu najbardziej designerskich produktów roku 2014. O słowo design obijam się ostatnio z każdej strony. Zadanie okazało się więc nie łatwe – w końcu design w mniemaniu każdego oznacza zupełnie inną rzecz. Ja postanowiłam się skupić na tym, co proste i stylowe i co zachwyciło mnie w mijającym roku podczas wnętrzarskich targów. Nie znajdziecie w moim zestawieniu wymyślnych form, ani niespotykanych i niedostępnych ze względu na cenę produktów.  Design jest w końcu dla ludzi! Ranking został właśnie zamknięty i przekazałam go do redakcji. Ciekawa jestem, czy rzeczywiście zechcą go opublikować. Na razie nie zdradzam tajemnicy, co się w nim znalazło. Bardzo, bardzo chciałam umieścić w nim pewne piękne płytki, jednak reguły gry były proste – to miały być tylko projekty z roku 2014.  Napiszę więc o nich teraz.

Marazzi Progetto Triennale. Zaprezentowane pierwszy raz podczas Triennale, które odbywało się w roku 1960 w Mediolanie. Stworzone przez Alberto Rossellini’ego ceramiczne płytki o oryginalnym kształcie wyprodukowane zostały w lśniących powierzchniach i w kilku kolorach. Obecnie Marazzi Tecnica powróciło do serii płytek tworząc Progetto Triennale – połączenie tego, co było w przeszłości i nowoczesnej technologii, designu i przemysłowej produkcji, sztuki i architektury. Płytki mają doskonale pasować do współczesnych projektów – i tak jest w rzeczywistości.

Płytki przypominające puzzle występują w wielu rozmiarach i kolorach, a także w kilku powierzchniach wykończenia – dzięki czemu można stosować je zarówno na ściany, jak i na podłogi, a ich możliwości kompozycyjne są praktycznie nieograniczone. Gdy układaliśmy moodboardy w salonie Prodesigne, w składzie jury byli przedstawiciele firmy Marazzi, którzy dostarczyli do showroomu miniaturki płytek. Od razu rzuciły się mi o w oczy i porwałam ich całą misę. Rozsądek przyszedł dopiero później i zdecydowałam się użyć ich znacznie mniej.

Moodboard zawierający płytki Marazzi Trennale

Moodboard zawierający płytki Marazzi Triennale

Moja ulubiona kolorystyka to stonowane barwy, w których płytki świetnie wyglądają, nawet gdy wyłożymy nimi niewielki kawałek ściany:

triennale_11

A zresztą – wszystkie są piękne. Zobaczcie sami. Zdjęcia via Marazzi Group.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#marazzitrennale #marazziprogetto #plytkipuzzle #oryginalneplytki

 

2 komentarze

  • Płytki są naprawdę piękne. Nic dziwnego, że chciałaś je umieścić w zestawieniu. To jest właśnie przykład idealnego designu, którego wyznacznikiem jest ponadczasowość; to styl, a nie moda, co zresztą zawsze pisałam u siebie i mówiłam na wykładach. I cieszę się, że jest nas więcej; nas, czyli tych, którzy to wiedzą i widzą 🙂

    • prostewnetrze pisze:

      Mam takie 2 płytki w domu. Od jakiegoś czasu zajmuję się kolekcjonowaniem fajnych próbek. Dziś o mały włos, a by zginęły… Bo porządkowanie mojego biura skończyło sie wywróceniem komody, w której trzymam katalogi…. A na niej kolekcje próbek! Na szczęście w porę wszystko złapałam…. Drukarkę i kwiatka też 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *