Konturowy mebel

Jeszcze tylko tydzień i będę pakować się, by pojechać do Wrocławia i wziąć udział w targach kontury. Wrocław również przygotowuje się do tego wydarzenia. Gdzie znajdziecie ślady konturów.? Możecie udać się między innymi do Teatru Muzyczego Capitol…

Capitol po niedawnej przebudowie został czterokrotnie powiększony. Obecnie posiada najnowocześniejszą technologię sceny i najpiękniejsze w Polsce modernistyczne wnętrze, odrestaurowane z niezwykłą pieczołowitością. Nie wiem, czy Wam już o tym wspominałam, ale udział w zajęciach Historii Sztuki Współczesnej kompletnie przewartościował moje podejście do architektury modernistycznej… na duży plus. Obecnie jestem jej wielkim fanem. Ale wróćmy do samego teatru i wyjaśnijmy co wspólnego będą miały z nim kontury.

Wewnętrzny dziedziniec Teatru – Podwórko – to miejsce spotkań, gdzie można posiedzieć przy kawie, prasie, książkach – blogerzy oczywiście przy tabletach – podziwiając największą ścianę żywych roślin w mieście i słuchając muzyki. Strefa relaksu na zielonym balkonie zachęca do zwolnienia tempa codziennego życia i do chwili odpoczynku. W moim mniemaniu podobną ideę niosą targi sztuki użytkowej. Chcą odwrócić naszą uwagę od codziennego pędu, masowej produkcji i wszystkiego tego, co związane jest z biegiem, chaosem i ciągłym brakiem czasu. Kontury. zachęcają nas do tego, by zatrzymać się na chwilę, porozmawiać z drugim człowiekiem, dowiedzieć się czegoś o nim, o jego pasji, o tym co tworzy i czym się zajmuje na co dzień.

Jak jeszcze te dwa miejsca łączą się ze sobą? Już niedługo we Wrocławiu rozpocznie się 36. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Właśnie w Capitolu. A już teraz na Podwórku czeka na Was niespodzianka. Przepiękny mebel, żywa reklama rękodzieła i sztuki użytkowej, który składa się z dwóch podstawowych elementów – ławy i siedziska. Jest to mebel modularny – w zależności od ilości zastosowanych modułów użytkownik jest w stanie łączyć je na wiele sposobów, budując indywidualne konfiguracje. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i… miejsca. Elementy są mobilne dzięki 4 wytrzymałym kółkom i umiarkowanej wadze elementu. Siedzisko wykonane jest z litego drewna o naturalnej fakturze, a ława została wykończona w czarnym laminacie, na którym umieszczono białe aplikacje targów kontury.

Mam nadzieję, że Podwórko odwiedzą ogromne tłumy fascynatów Piosenki Aktorskiej, a mebel zachęci ich od zaglądnięcia również do Browaru Mieszczańskiego. Ja sama ostatnim razem spędziłam mój wrocławski dzień tylko w Browarze Mieszczańskim. Po zamknięciu targów pognałam prosto do autobusu do Krakowa. Teraz postanowiłam zawitać do Wrocławia na trochę dłużej – w końcu czeka nas After Party, a może i starczy czasu by odwiedzić Capitol! Kto z Was będzie w pierwszy dzień wiosny we Wrocławiu?

IMAG1172

Podziękowania dla Pani Joanny Kiszkis, Rzeczniczki Prasowej Teatru Muzycznego Capitol za udostępnienie zdjęć.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda Teatr po przebudowie zaglądnijcie TUTAJ.

Zapraszam Was również na wirtualny SPACER po Podwórku.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *