kontury. Relacja z trzeciej edycji

3 października już po raz trzeci miałam okazję brać udział we Wrocławskich Targach Sztuki użytkowej kontury. (z kropką). O sztuce użytkowej  i Targach, które już tradycyjnie odbyły się w Browarze Mieszczańskim pisałam już nie raz. Wszystkie posty znajdziecie TUTAJ.  Dziś chciałam pokazać Wam kilka zdjęć i zwrócić uwagę na wystawców, którzy mnie najbardziej zainteresowali i zainspirowali.

Maszyna kreacji – dodatki do wnętrz i niepowtarzalne meble wykonane z zastosowaniem technologii wycinania na maszynie CNC:

Maszyna Kreacji

Maszyna Kreacji

Blue and white – marka tekstyliów kuchennych, zainspirowana ceramiką z Bolesławca i produkująca również fantastyczne dekoracje w stylu skandynawskim:

Blue and white

Blue and white

Agnieszka Nagórska, ukrywająca się pod pseudonimem NAGU przywiozła tym razem do Wrocławia urocze malowidła na deskach z myślą o aranżacji pokoi dziecięcych:

NAGU - Agnieszka Nagórska

NAGU – Agnieszka Nagórska

RAGABA – pomysłowe mebelki taki jak stoliki kawowe czy konsole, które można spersonalizować dobierając swój ulubiony kolor:

RAGABA

RAGABA

P1070117

RAGABA

Wood art project – naturalne ekologiczne obrazy z drewna! Każdy obraz może być przygotowany na indywidualne zamówienie.

Wood art project

Wood art project

Rekoforma – designerskie industrialne meble:

Rekoforma

Rekoforma

Rekoforma

Rekoforma

Wood and paper – znakomite połączenie przeróżnych rodzajów drewna, prosta forma i świetny pomysł z zastosowaniem oryginalnych intarsji. Ja osobiście jestem wielkim fanem tych mebli!

Wood and paper

Wood and paper

Wood and paper

Wood and paper

Meblodzieło – czyli pomysł na to, co z robić ze starymi lub nie bardzo podobającymi się nam już meblami:

Meblodzieło

Meblodzieło

Yosi – pomysł na to, jak przywrócić starym meblom blask ubierając je w nowe szaty:

Yosi

Yosi

Heart of wood – czyli wszystko najlepsze, co można wydobyć z drewna:

Heart of wood

Heart of wood

Ceramika ENDE:

Ceramika ENDE

Ceramika ENDE

Cotton badger – naprawdę fajne tekstylia domowe. Naprawdę!

Cotton badger

Cotton badger

MANUFAKTURA MIŁO – na którą aż miło patrzeć i nie można oderwać od niej wzroku:

Manufaktura MIŁO

Manufaktura MIŁO

Decotive – bardzo przypadły mi do gustu te grafiki! Wykonywane techniką sitodruku, a zainspirowane… muzyką:

Decotive

Decotive

Decotive

Decotive

A Wy? Byliście na konturach.? Które z dzieł najbardziej przypadły Wam do gustu? Wielu wystawców powtórzyło się również w Łodzi podczas ŁDF, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Świadczy to tylko o tym, że takie wydarzenie jak kontury. skutecznie buduje swoją markę i walczy o swoje miejsce na mapie polskich wydarzeń związanych z designem.

Oprócz Prostego Wnętrza patronem medialnym konturów. był również portal ezebee. Przyznaję się, że trafiłam do niego dopiero przy okazji targów. A szkoda, bo każdy, kto coś tworzy powinien się zapoznać z możliwościami, jakie daje. ezebee to świetne narzędzie do rozwinięcia swojego biznesu, czy do sprzedaży własnych produktów bez konieczności zakładania osobistej platformy sprzedaży.

Serwis ezebee.com powstał w 2012 roku, korzystają z niego już użytkownicy ze 140 krajów i jest dostępny w 9 językach, również w języku polskim. 🙂

ezebee.com to międzynarodowa, bezpłatna platforma zrzeszająca niezależnych projektantów, twórców rękodzieła, artystów i freelancerów. Można na niej otworzyć bezpłatnie nieograniczoną liczbę sklepów online i sprzedawać produkty oraz usługi bez żadnych prowizji. ezebee.com oddaje do dyspozycji użytkowników infrastrukturę umożliwiającą prowadzenie i rozwijanie własnej działalności w internecie. Serwis ezebee.com to idealne połączenie mediów społecznościowych oraz platformy handlowej. Pozwala to użytkownikom na tworzenie grup znajomych, śledzenie nowych wydarzeń na tablicy społecznościowej oraz promowanie swoich prac wśród społeczności ezebee i nie tylko.

W ostatnim czasie ezebee wprowadził strony lokalne poświęcone poszczególnym miastom na świecie: http://www.ezebee.com/pl/city/barcelona-prowincja-barcelona-hiszpaniahttp://www.ezebee.com/pl/city/berlin-niemcy czy http://www.ezebee.com/pl/city/krakow-polska. W ten sposób wspiera on lokalne sklepy i lokalną społeczność wobec globalnej produkcji. Wystarczy jedno kliknięcie, aby wyświetlić wszystkie posty na blogach, sklepy online, produkty czy wydarzenia w wybranym mieście.

Przed konturami. odbył się konkurs zorganizowany przez ezebee.com, w którym zagrodą główną było stoisko na targach kontury. Każdy, kto korzysta z portalu mógł wziąć w nim udział. Zwycięstwo przypadło pani Dorocie Świderskiej z firmy Yosi. Gratulacje.

P1070179

P1070184

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *