Kontury. w obiektywie Prostego Wnętrza część 2

Uff, kolejny pracowity tydzień za nami… Działo się, działo! Dopiero niedawno wróciłam z pierwszych naszych Warsztatów, które dziś miały premierę…. o nich napiszę wkrótce, bo jutro o 9 część dalsza praktycznego majsterkowania… będzie malowanie i układanie design boardów. Jutro również krakowskie spotkanie blogerów o nazwie BlogINtalk organizowane przez Blogi Wnętrzarskie. Trudno być oczywiście w dwóch miejscach na raz, ale wiecie, że Maria niejedno potrafi – tak więc jutro i warsztaty i nasze blogerskie rozmowy.

BW_blogintalk_facebook

 

Ale wróćmy do tego, o czym miałam pisać. Nie wszystko opowiedziałam Wam jeszcze o konturach. Organizatorzy zadbali o odwiedzających targi i oprócz pięknej sztuki użytkowej mogli oni skonsultować pomysły na własne wnętrze wraz z dziewczynami z Wrocławskiego biura projektowego Za murami za dachami.

P1030540

Bardzo, ale to bardzo przypadły mi do gustu urocze kurki i zajączki autorstwa „po zachodzie”:

P1030566

P1030577

Ciekawe propozycje przedstawiły również zaproszone na Targi wydawnictwa, które w ofercie miały literaturę dla dzieci, ale nie tylko. Pięknie ilustrowane książki tematyki wszelakiej… ja uległam oczywiście jednej z nich – choć miałam ochotę na więcej – i teraz codziennie mogę studiować obrazkową wersję historii designu:

P1030661

P1030671

Ponownie mogliśmy obejrzeć doskonale odrestaurowane designerskie krzesła i fotele, które do życia przywraca Retrofrajda. Zachwyciły mnie te 2 maluchy:

P1030631

…oraz sygnowany fotel Sedus:

P1030628

Waszej uwadze chciałam również polecić prace gdańskiej artystki Agnieszki – Nagu. Już sam fakt, że Agnieszka przywiozła wszystkie swoje obrazy pociągiem zasługuje na wielki podziw:

P1030729

Miło było mi spotkać podczas targów Magdę z Simple about home oraz Ewę z Utforma. Na ich blogach znajdziecie również obszerne relacje z konturów. Ponieważ nie ma takiego sposobu, abym zamieściła tu u siebie wszystkie zdjęcia, które zrobiłam w ten weekend we Wrocławiu, zapraszam Was bardzo serdecznie na ich blogi. Mam również nadzieję,  że Wasze wrażenia z konturów. są równie pozytywne, co nasze. Podzielcie się nimi zostawiając komentarz pod wpisem.

Design istnieje i „wkracza na salony”, ale to nie oznacza, że jest on tylko dla najbogatszych i dla tych co tymi salonami dysponują. Sztuką użytkową może być każdy przedmiot – czy to obraz, czy książka, lampa, a nawet jak się okazuje piękne kompozycje kwiatowe. I one są dla nas po to, byśmy mogli odnajdywać w nich piękno i cieszyć się nimi każdego dnia.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *