Kontury. Wrocławskie Targi Sztuki Użytkowej

Tak jak obiecywałam, pasjonaci designu i dobrych wnętrz nie będą się nudzili tej jesieni. Do swoich kalendarzy możecie wpisać kolejne wydarzenie, które tym razem odbędzie się we Wrocławiu. Gdzie: w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44. Kiedy: 25 października 2014 roku.

Kontury. (z kropką) to premierowe targi sztuki użytkowej, w których weźmie udział kilkudziesięciu wystawców. Stanowią one odpowiedź na wzrost zainteresowania przedmiotami stylowymi, oryginalnymi, a równocześnie funkcjonalnymi. Nikt z nas nie ma przecież wątpliwości, że meble, czy naczynia mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. To wszystko zostanie zaprezentowane w niezwykle urokliwym i klimatycznym miejscu – starym Browarze Mieszczańskim, związanym z wieloma inicjatywami artystycznymi.

Na naszych targach będziemy gościć m.in. producentów mebli ekologicznych, tworzonych zgodnie z zasadami slow design, polegającymi na wykonywaniu wszystkich prac ręcznie i z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi – opowiada Jakub Kurowski, odpowiedzialny za organizację targów kontury. – Wśród wystawców znaleźli się np. twórcy mebli z Poppyworks, którzy używając naturalnych materiałów, umiejętnie łączą lite drewno ze stalą, co dodaje ich produktom wyjątkowej oryginalności. 

Odwiedzający Targi będą mogli nie tylko zwiedzać i kupować wystawiane produkty, ale również rozmawiać z projektantami na temat współczesnej sztuki użytkowej. Wśród nich znajdą się specjaliści od designu, florystyki i oświetlenia… ale to wszystko nie ma znaczenia, gdyż najważniejszy jest fakt, że na tych Targach pojawi się…. PROSTE WNĘTRZE. Tak, tak, czyli ja i mój blog z naszym niepowtarzalnym urokiem. Więcej pisać nie potrzebuję. Jeśli jesteście z Wrocławia lub zamierzacie odwiedzić to romantyczne miasto właśnie w październiku, a przy okazji spotkać się ze mną lub z innymi sławami polskiego designu, to koniecznie odwiedźcie Browar Mieszczański. Wstęp 5 złotych.

Plakat

PS. Oczywiście mnie jako sławę designu potraktujcie z przymrużeniem oka. Będzie to mój absolutny debiut w tego typu wydarzeniu i prawdopodobnie zejdę na zawał 😉

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *