Krakowska jesień designu czyli Nówka Sztuka

W tym roku jesień w Krakowie nie będzie szara. Będzie naprawdę kolorowa i designerska. Spieszę Wam donieść, że już w listopadzie musicie naprawdę dobrze rozplanować sobie Wasz kalendarz, bo są takie miejsca, w których nie może Was zabraknąć. Ja już od wielu miesięcy staram się robić porządną selekcję wydarzeń, bo w końcu doba ma tylko 24 godziny – ale w tym listopadzie po prostu warto być w Krakowie i warto poświęcić swój czas na udział w kilku ciekawych eventach związanych z branżą designu.

Wydarzenie, o którym chcę Wam dziś opowiedzieć to Nówka Sztuka czyli Targi młodych artystów i designerów w Krakowie oraz Otwarcie Strefy Debiutów Forum Designu. Pomysł bardzo ciekawy – skierowany do wielu odbiorców. Jego celem jest połączenie środowisk artystycznych i biznesowych, bo sztuka produkowana do szuflady nie bardzo ma sens. Blog Proste Wnętrze obejmuje patronatem medialnym to wydarzenie, więc bądźcie czujni – będę Was o wszystkim informować.

 

29.11.2018 – Otwarcie wystawy Strefy Debiutów/ Forum Designu dawny Hotel Cracovia

1.12 – 2.12.2018 – Targi plakatu, grafiki, fotografii, rzeźby, malarstwa i sztuki użytkowej / Forum Designu dawny Hotel Cracovia / Bunkier Sztuki

 

Targi twórczości młodych artystów i designerów to pomysł, którego celem jest wzbudzenie zainteresowania pracami i talentem młodych twórców szeroko pojętej sztuki wizualnej. Jest to wydarzenie dla profesjonalistów, kolekcjonerów i przedstawicieli galerii poszukujących nowych talentów, jak i ogólnodostępnym wydarzeniem skierowanym do mieszkańców miasta. Bezpośredni kontakt z twórcą ma na celu zmniejszyć dystans z odbiorcą, stworzyć możliwość przyjrzenia się i zrozumienia nowych trendów oraz w konsekwencji – przekonać się dlaczego warto zainwestować w sztukę.

Dodatkowo 29 listopada 2018 Forum Designu w dawnym Hotelu Cracovia otworzy wystawę Strefy Debiutów nowatorską propozycję skierowaną do młodych Twórców chcących promować swoje projekty i nawiązać stałą współpracę z polskimi producentami. Strefa Debiutów połączy w sobie trzy podstawowe zadania: promocję projektantów – stałą ekspozycję – sprzedaż projektów.

Dla kogo i dlaczego?

Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich działalność oraz dokonania modyfikują i rozbudowują kulturalną mapę Krakowa, a My pragniemy nanieść na niej nowe punkty. Świat sztuki i biznesu potrzebuje młodych talentów. Chcemy żyć pięknie na co dzień, potrzebujemy więc miejsc gdzie zarówno możemy poznać i zrozumieć nowe trendy w sztuce jak i kupić prace bezpośrednio od twórców.
Z jednej strony chcemy stworzyć początkującym artystom możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką i designem oraz tych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż kreatywnych.

Kiedy?

Targi odbędą się od 1 do 2 grudnia 2018 w godzinach od 11.00 do 19.00.
Otwarcie i wernisaż Strefy Debiutów – 29.11.2018 godzina 18.00.

Gdzie?

Główna część dwudniowych targów oraz otwarcie Strefy Debiutów odbędzie się w byłym hotelu Cracovia. Jest to ikona krakowskiego modernizmu, przyszłe Muzeum Designu i Architektury, a obecnie miejsce Forum Designu. Dodatkowo zapraszamy w tym samym terminie do dolnej sali wystawowej Bunkra Sztuki.

 

W trakcie trwania Targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 000 zł.

 

Uprawianie sztuki to powołanie.
Chcemy, by stało się również w pełni satysfakcjonującym zawodem.

 

Dla uczestników/wystawców targów:
Termin zgłaszania propozycji do 15.11.2018
Czas trwania wydarzenia: 1-2.12.2018, godz. 11.00 – 19.00
Miejsce: Dawny hotel CRACOVIA, Bunkier Sztuki
www.nowkasztuka.com
Regulamin wydarzenia: Regulamin Wydarzenia KLIK
Formularz zgłoszeniowy: Formularz Zgłoszeniowy KLIK
Kontakt: info@nowkasztuka.com
Organizator: FORUM DESIGNU I FUNDACJA WYDZIAŁU SZTUKI

D_Nowka Sztuka_PLAKAT FB NABOR (1)

Zapraszamy

cmentarzyk medialny

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *