Krok za krokiem w stronę Świąt

Nareszcie zaświeciło piękne słońce! Nie wiem, czy się cieszyć już tak konkretnie, bo parę razy tej zimy się tak zdarzyło, a potem przyszedł śnieg i zawierucha. Ale już w sobotę pierwszy dzień wiosny (i kontury.), więc najprawdopodobniej będziemy mogli coraz częściej delektować się ciepłymi promieniami słońca. Parę tygodni temu zrywałyśmy już z Zuzą bazie na wsi! A skoro o baziach mowa, to całkiem na poważnie można rozpocząć przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Poza tradycyjnym umyciem okien i wproszeniem się do rodziny na Wielkanocne śniadanie, będziemy robić pisanki. (Tu mogłam się trochę zapędzić w moich planach, bo jest pewne małe prawdopodobieństwo, że jednak to my będziemy gościli całą naszą rodzinę, a wtedy będę musiała na tydzień pożegnać się z blogowaniem i zamknę się w kuchni na wiele, wiele dni). Moja dwuletnia Zuzia jest już na tyle duża i rozumna, że świetnie opanowała wszelkie techniki używania kredek i farb, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. I tych naszych przygotowań już nie mogę się doczekać. A tymczasem chciałam Wam pokazać prace mojej koleżanki Uli Krausiewicz, która perfekcyjnie opanowała wszelkie techniki decoupage’u. Ula w tym roku postanowiła stworzyć pisanki z podziałem na kategorie: pisanki ludowe, folklorystyczne, kwiatowe, a’la faberge oraz dla dzieci.

„Dla mnie proces tworzenia nie ma końca, ponieważ mam nieskończoną ilość pomysłów i materiałów. A gdy moje pisanki trafiają do wielkanocnych koszyczków czy stają się częścią dekoracji w domach moich klientów – daje mi to ogromną ilość energii i motywacji do kolejnych pracy DIY” – mówi Ula, dla której tworzenie tych pięknych małych dzieł to wielka pasja i odskocznia od codziennego życia.

Zobaczcie co Ula potrafi wyczarować ze zwykłych jajek:

 

IMG_1220_small

 

Więcej prac Uli oraz kontakt do niej znajdziecie na jej stronie internetowej: Magical Atelier.

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *