Kuchnia od kuchni

Jesteś pedantem i lubisz mieć wszystko skrzętnie poukładane na swoim miejscu? A może wręcz przeciwnie – jesteś bałaganiarzem, albo zbierasz całe mnóstwo rzeczy, które niekoniecznie chcesz eksponować w swoim wnętrzu? Brak Ci przestrzeni w małym mieszkaniu na miejsce do pracy? Rozwiązania, które przedstawię poniżej są właśnie dla Ciebie!

16 kwietnia w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się konferencja organizowana przez Virtus Studio – „nowoczesne trendy w architekturze wnętrz -design”. Przybywając na to wydarzenie, zaledwie kilka dni po powrocie z Mediolanu, zastanawiałam się, czy coś będzie jeszcze w stanie mnie zachwycić, zadziwić i zainteresować. Okazuje się, że tak. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie prezentacja firmy peka pt. Ergonomia & Design w nowoczesnym stylu.

http://www.peka.pl/

Peka zaprezentowała i omówiła dokładnie te systemy, na które zwróciłam uwagę w Mediolanie i które miały zastosowanie głównie w kuchniach. Peka zwróciła uwagę, że rozwiązania takie doskonale znajdują zastosowanie również w innych pomieszczeniach, na przykład do ukrycia domowego biura.

Pierwszy – spektakularny wręcz system (muszę to tak opisać, bo była to rzecz, która przykuła moją uwagę na mediolańskich targach) – CLIMBER. Inspirujący Elegancki Fascynujący. Tak opisuje go producent i ja nie mam wyboru, z tymi określeniami muszę się w zupełności zgodzić. Nie wiem, czy słowa wyrażą wrażenie, które potrafi wywrzeć na człowieku zwykła szafka. Czy taka zwykła? Zobaczcie sami na moich zdjęciach z iSaloni:

P1030749

stoisko firmy Leicht, Mediolan

P1030750

stoisko firmy Leicht, Mediolan

stoisko firmy Leicht, Mediolan

stoisko firmy Leicht, Mediolan

Firma peka opisuje system Climber tak:  „Niezwykle efektowna kompletna szafka, unosząca front ze szklanych paneli. Delikatne dotknięcie pod korpusem generuje otwarcie systemu, w taki sposób, że podnoszący się front rozdziela się na mniejsze kawałki i zatrzymuje u góry, tworząc ciekawy wizualnie panel żaluzjowy”.

Coś pięknego. Poezja.

Drugim systemem, jaki mnie zaciekawił, był system również pokazany w Mediolanie, między innymi przez firmę POLARIS life oraz zaprezentowany na konferencji przez firmę peka jako HAWA-concepta. Drzwi do szafy lub do wnęki w pomieszczeniu. Takie proste, ale jednak jest w nich pewien patent. Tradycyjnie skrzydła drzwiowe otwiera się na zewnątrz, bądź też rozsuwa. Co jednak zrobić, gdy nie chcemy eksponować otwartych skrzydeł lub też zaburzają one ergonomię naszego pomieszczenia lub nie mamy miejsca na montaż drzwi przesuwanych? Na te pytania odpowiada HAWA, drzwi obrotowo-wsuwane. Firma peka opisuje je na swoje stronie tak:

„Systemy obrotowo-wsuwane potrafią czynić cuda. Nie ograniczają miejsca przed szafą i umożliwiają swobodny dostęp do całej zawartości zabudowy. HAWA-concepta pozwala tworzyć eleganckie rozwiązania przestrzeni przechowywania w nowoczesnych domach czy mieszkaniach. Teraz drzwi można otworzyć w tradycyjny sposób ruchem obrotowym w zakresie 90 stopni, a następnie wsunąć je do wnęki, aby zrobić więcej miejsca”.

Prosta rzecz, a cieszy i na pewno ułatwia rozwiązanie przestrzeni.

POLARIS life, kuchnia MUSA

POLARIS life, kuchnia MUSA

Aby zobaczyć więcej zdjęć, zajrzyjcie koniecznie na stronę POLARISA.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

Ciekawe strony internetowe do odwiedzenia:

http://www.leicht.com/en/ – przepiękne kuchnie. Niemiecka precyzja i najnowocześniejsze systemy. Warto zajrzeć po inspirację, albo gotową kuchnię.

http://polarislife.it/en/home/ – proste modułowe włoskie kuchnie, ale z fajnym konceptem.

http://www.peka.pl/ – te oraz inne niecodzienne rozwiązania, dzięki którym wykorzystany zostanie każdy milimetr kwadratowy w Waszym domu znajdziecie właśnie na stronie firmy peka. Polecam.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *