Łatwy przepis na porządek w łazience

Są takie miejsca, w których utrzymanie porządku jest nie lada wyzwaniem. Jednym z nich jest niewątpliwie łazienka. Pomieszczenie to musi pomieścić zazwyczaj cały ogrom słoiczków, buteleczek, ręczników i wiele innych rzeczy niezbędnych nam podczas codziennych łazienkowych czynności. Problem zostaje spotęgowany, gdy rodzina rozrasta się i każdy nowy domownik wnosi do łazienki swój zasób przedmiotów. Sama się o tym przekonałam, gdy w domu pojawiła się Zuzia i cały arsenał jej pieluszek, chusteczek, szczoteczek, kremów i innych gadżetów. Do tego – aby było nam wygodniej – musieliśmy wygospodarować w łazience dodatkową przestrzeń na zapasowe ubranka w razie jakiejś draki 😉

Jak utrzymać porządek w takim miejscu? W momencie gdy czasy szarego mydła i jednego dostępnego na rynku kremu minęły bezpowrotnie nie jest to proste zadanie. I albo pozostaniemy minimalistami – w co raczej nie wierzę (mnie mimo dobrych chęci to się nigdy nie uda, zresztą w moim wieku potrzeba już wieeeelu kremów) – albo możemy odpowiednio zorganizować miejsce dla naszych łazienkowych przyborów. Obstawione kosmetykami ranty wanny czy umywalki dalej nie będą jednak wyglądały schludnie, a duża ilość przedmiotów zaburzy harmonię naszego wnętrza. Wszak nasze łazienki często nie pełnią już tylko roli miejsca, w którym dbamy o higienę – to także strefa naszego relaksu, w której odpoczywamy po długim, pracowitym dniu.

Co więc zrobić by móc w pełni delektować się kąpielą w czystym i dobrze zorganizowanym pomieszczeniu? Nasuwa się mi banalna odpowiedź – posprzątać łazienkę. Sama jednak borykam się z problemem nadmiaru przedmiotów i bałaganu, więc wiem, że to wcale nie jest takie oczywiste i łatwe do zrealizowania. Najlepszym rozwiązaniem jest przydzielenie każdej rzeczy jej własnej przestrzeni, z której nie może ona tak łatwo uciec. Świetnym pomysłem byłyba by więc dobrze rozplanowana funkcjonalnie przestrzeń z szafkami, w których można szybko pochować wszystkie przedmioty. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zamówienie mebli na wymiar – wymaga to czasu i przede wszystkim odpowiedniego budżetu. Gotowe rozwiązania często są niewystarczające i nie spełniają naszych oczekiwań. Na szczęście w ostatnim czasie na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które łatwo dają się zaadaptować pod nasze potrzeby i można je w prosty i szybki sposób spersonalizować. Jednym z nich jest kolekcja mebli Twins wypuszczona przez firmę KOŁO. Czym się wyróżniają? Są bardzo pojemne, dzięki czemu można w nich schować cały łazienkowy bałagan. Producent gwarantuje najwyższą jakość jeśli chodzi o wykonanie – trwałe okucia i materiały odporne na działanie wody mają zagwarantować komfort ich użytkowania przez wiele lat. Najważniejsza jest jednak w meblach TWINS możliwość ich prostego dopasowania do przestrzeni naszej łazienki. W skład kolekcji wchodzą szafki podumywalkowe z jedną lub dwiema szufladami, szafki podumywalkowe z drzwiami, szafki z lustrem, szafki cargo, słupki, górne szafki z lustrzanym frontem i bokami, a także lustra. Wszystkie te elementy występują w kilku wymiarach. Mając taką bazę produktów można je ze sobą dowolnie połączyć – chociażby ustawiając obok siebie dwa słupki możemy uzyskać przestronną i pojemną szafę. Meble mają możliwość łatwej zmiany kierunku otwierania drzwi – co jest dodatkowym atutem przy aranżowaniu przestrzeni.

TWINS 2 ARANACJA 132

TWINS 2 ARANZACJA 1_4
Do tego jeszcze meble TWINS są ładne. Wiem, że to mode subiektywne zdanie, ale występują one w modnych bielach, szarościach i w kolorze czarnym, dzięki czemu można je świetnie dopasować do każdej łazienki. Potwierdzeniem mojej opinni jest wyróżnienie, jakie meble Twins otrzymały w tym roku – zostały one bowiem finalistami konkursu Dobry Wzór 2015, nagradzającego najlepiej zaprojektowane produkty i usługi.

_500-o_19su01rb22nhbgf7j91ug0t08a
Wystarczy spojrzeć na piękne aranżacje łazienek przedstawione w galerii zdjęć, żeby pokochać te meble. Na pewno nie prędko wyjdą z mody i przez wiele lat będą nam służyły pomagając utrzymać porządek w naszych wnętrzach.

TWINS 2 ARANACJA 2440002

TWINS 2 ARANACJA 2540002

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *