Must have oraz make me! czyli co słychać w Łodzi

Co roku w październiku odbywa się w Łodzi największy w Polsce festiwal designu. Przygotowania do tego wydarzenia zajmują praktycznie cały rok. Nieodzowną częścią festiwalu są dwa konkursy dedykowane projektantom i producentom. Dlaczego piszę o tym już teraz? Właśnie na początku marca ruszają zgłoszenia do obydwu konkursów.

mm15_baner_www1

Make me! to jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych projektantów. Adresowany jest do designerów, studentów i absolwentów przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z wdrażaniem swoich produktów. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz, który znajdziecie na stronie Festivalu i przesłać go w terminie od 1 marca do 3 lipca 2015 roku do organizatorów. Jury wyłoni spośród nadesłanych prac 20 najlepszych, które zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej podczas festiwalu. Następnie spośród nich zostanie wyłoniona zwycięska praca. Nagroda główna to 20 000 złotych… oraz sława, honory i zaszczyty. Jak wyglądały prace, które zaprezentowali uczestnicy w zeszłym roku? Możecie o tym przeczytać w moim wpisie make me!

Zwycięzca make me! 2014: Algaemy – drukarka do tekstyliów wykorzysująca kolorowe algi, Blond and Bieber

Drugi z konkursów must have to projekt, na który składa się plebiscyt i wystawa. W ramach plebiscytu, Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa dokonuje subiektywnego wskazania najciekawszych i zasługujących na uwagę przedmiotów, odzwierciedlających aktualne trendy w projektowaniu. Wyróżnieni mają możliwość zaprezentowania swoich projektów podczas wystawy na Łódź Design Festival, co jest nie lada zaszczytem. W ciągu roku bowiem wystawa must have podróżuje po polskich i zagranicznych targach i Festiwalach. W poprzednich latach wyróżnione produkty odwiedziły m.in. Mediolan, Berlin, Hongkong oraz Waria Maruzy Design Festival. Więcej o konkursie możecie przeczytać na stronie Festivalu. Zgłoszenia można wysyłać od 2 marca do 30 kwietnia 2015 roku. O jednym z laureatów zeszłorocznej edycji must have pisałam tutaj.

Krzesło Mannequin firmy Iker, laureat konkursu must have 2014

 

Projekty wystawione na must have naprawdę zapadają w pamięć! Nie zwlekajcie więc i zgłaszajcie się do konkursów! Na pewno warto!

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#musthave #makeme #lodzdesignfestival

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *