Nadwiślańska : nowe zagłębie designu na mapie Krakowa

Dobry wieczór po krótkiej przerwie. Znowu muszę się usprawiedliwić, że coraz rzadziej bywam na blogu – oczywiście jest to sytuacja absolutnie chwilowa i już po wakacjach przestanie być standardem. Obiecuję! Proste Wnętrze cały czas żyje, rozwija się, a ja zastanawiam się, co jeszcze mogłabym zrobić, żeby moja firma fajnie działała. Nawet nie wiecie ile czasu to zajmuje! Chyba, ze sami prowadzicie działalność w tym naszym pięknym kraju. Zresztą coraz częściej design definiowany jest przez wielkich tego świata jako kreatywny biznes. Działam cały czas kreatywnie i uczę się być profesjonalną biznes woman. Jedną z rzeczy, nad którą się zastanawiam, jest rozwiązanie mojej sytuacji biurowej. Kto już trochę o mnie czytał to wie, że pracuję w sypialni… hmm, chociaż nie wiem, czy można to nazwać jeszcze sypialnią – to raczej biurko wciśnięte do biura pełnego katalogów, wzorników, przyrządów pomiarowych, sprzętu komputerowego i tony zszywaczy oraz innych tego typu gadżetów. Nie raz pisałam już o moim wymarzonym biurze. Nawet wraz z moimi koleżankami projektantkami śniłam o tym, że zakładany wspólne biuro w jakiejś ciekawej lokalizacji w Krakowie! Na przykład przy… Nadwiślańskiej!

Na tyłach Cricoteki znajduje się nowy budynek z wieloma lokalami usługowymi. To właśnie tam wyśniłyśmy sobie idealne miejsce na prowadzenie naszego kobiecego biura. Co stoi na przeszkodzie? Na razie czynsz… ale co tam, kiedyś przeskoczymy te magiczne cyferki i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Na razie jednak i tak chciałam Was zachęcić do odwiedzania Nadwiślańskiej. I to jak najczęściej! Ulica zmienia się i żyje! Oprócz istniejącego już od dłuższego czasu sklepu 50m2 z przepięknymi lampami oferowanymi przez sklep pana Tomasza Pagacza, znajdziecie tam na przykład Rzeczy Same. Dobra przyznam się, zaglądałam tylko przez szybę i jeszcze tego miejsca nie odwiedziłam. Dziś chciałam Was namówić do wizyty w nowo otwartym salonie firmowym Magra.

Magra istnieje już na krakowskim rynku od około 20 lat. To znana marka oferująca swoim klientom meble oraz dodatki z najwyższej półki. Właściciele dbają o to, aby przywozić do Polski najnowsze trendy z międzynarodowych targów designu, na przykład z Mediolanu.

W zeszły piątek Magra organizowała dzień otwartych drzwi dla architektów i projektantów wnętrz. Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu i śmiało mogę Wam polecić wizytę w „nowej Magrze”. Mnie i moim koleżankom wyjątkowo przypadł do gustu „kokon” – niesłychanie wygodny mebel ogrodowy, o którego stoczyłyśmy prawdziwą walkę. Zobaczcie sami, jak pięknie jest w nowym lokalu Magry. Jeśli nie udało się Wam wyjechać na targi w Mediolanie, to właśnie przy Nadwiślańskiej znajdziecie namiastkę tego wszystkiego, co można zobaczyć w słonecznej Italii.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

Tags

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *