Najlepszy plakat do Twojego domu

Plakat Podlej roślinki, Agata Królak. Źródło: wall-being.com

Trochę to trwało, ale w końcu będę mogła pokazać Wam metamorfozę mojego pokoju – niegdyś sypialni, obecnie mojej pracowni wnętrzarskiej. Już prawie 3 miesiące pracuję w odświeżonym wnętrzu, jednak dopiero teraz zdradzę Wam mały rąbek tajemnicy.

W mojej pracowni panuje artystyczny nieład. Dlaczego? Bo musi. Na nieco ponad dwunastu metrach kwadratowych zgromadziłam bowiem wszystko, co jest mi potrzebne do pracy. Kolekcja ta rozrasta się z dnia na dzień – po każdym szkoleniu przybywają nowe katalogi, foldery i wzorniki. Taki urok zawodu. Aby kompletnie nie zagracić tej przestrzeni postanowiłam bardzo ostrożnie dobierać dodatki do wnętrza. Ostrożnie i nieprzypadkowo!

Dziś opowiem Wam o pierwszym z nich. Plakat Basen autorstwa Magdaleny Pankiewicz, jednej z 10 najlepszych ilustratorek świata według malezyjskiego magazynu CutOut.

b

Plakat Basen, Magdalena Pankiewicz. Źródło: wallbeing.com

Chyba nie muszę Wam długo tłumaczyć, dlaczego wybrałam właśnie ten. Jest dla mnie magnetyczny, a jedno spojrzenie na niego pozwala mi przenieść się wyobraźni gdzieś daleko od pracy i od codzienności. I te kolory! Doskonale współgrają z pozostałymi dodatkami w moim biurze. Zobaczcie sami:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie: Marlena Kluczyńska-Czernik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie: Marlena Kluczyńska-Czernik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie: Marlena Kluczyńska-Czernik

Długo zastanawiałam się, który plakat wybrać. Pozostałe plakaty z serii również się mi bardzo podobają.

plakat-pierwszy

Plakat Plaża, Magdalena Pankiewicz. Źródło: wallbeing.com

plakat-pierwszy (1)

Plakat Pływaczka, Magdalena Pankiewicz. Źródło: wallbeing.com

Plakat można zakupić na stronie wallbeing.com. Nie bez kozery nazwa sklepu internetowego nawiązuje do angielskiego wyrażenia well-being oznaczającego dobrobyt, dobrostan, dobre samopoczucie. Wall-being to kolekcja unikatowych plakatów ściennych autorstwa najlepszych polskich artystów, tworzących najwyższej jakości grafiki. To również wyraz tęsknoty za Polską Szkołą Plakatu, będącą inspiracją dla wielu ilustratorów.

Na stronie wall-being znajdziecie listę artystów wraz z ich biografiami. Warto zajrzeć tam chociażby po to, by poszerzyć swoją wiedzę o znajomość ich nazwisk. Plakaty są poza tym przepiękne! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja ponieważ jestem na etapie wykonywania kilku projektów pokoi dziecięcych przeszukuję namiętnie zakładkę Plakaty dla dzieci. Znajdziecie w niej kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych.

Plakat Królik, Ja Cię broszę. Źródło: wall-being.com

Plakat Królik, Ja Cię broszę. Źródło: wallbeing.com

Zdecydowanie polecam. Zamawiając plakat przyjedzie on do Was w eleganckiej twardej tubie, zabezpieczony kolorową bibułą i folią bąbelkową. I słusznie, bo o takie cuda trzeba dbać!

Dziękuję wall-being za piękny plakat. Plakaty najlepszych twórców znajdziecie tutaj:

e-prestashop-1418139004

 

Bardzo dziękuję mojej koleżance Marlenie Kluczyńskiej-Czernik, która wykonała zdjęcia mojej pracowni. Wkrótce następna odsłona jej fotografii w kolejnych wpisach…

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

 

 

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *