Nowy odmieniony blog, czyli co robi bloger, gdy nie bloguje

Dzień dobry. Witaj na moim nowym odmienionym blogu. Przez kilka dni nie publikowałam nowych postów (nawet nie masz pojęcia, jak źle się z tym czuję, pisanie naprawdę uzależnia!). Jeśli zaglądałeś tutaj wcześniej, to zauważyłeś pewne zmiany. Po pierwsze mam nowy adres bloga, czyli moją własną domenę, którą teraz niezmiennie będę się posługiwać. Po drugie – zmieniłam cały design bloga. Chciałam, żeby nawiązywał do poprzedniego szablonu, abyś mógł się łatwo odnaleźć. Trochę tu posprzątałam i uporządkowałam, aby wszystko było spójne i przejrzyste. Kilka rzeczy mam jeszcze do zrobienia, bo praca nad blogiem jest bardzo czasochłonna i nie ma innego sposobu jak metoda prób i błędów. Będę Ci bardzo wdzięczna za wszelkie komentarze. Jeśli czegoś brakuje, coś jest nieczytelne lub zbędne – komentuj śmiało. Twoje uwagi będą bardzo pomocne. Dziękuję.

A teraz odpowiedź na pytanie, co robi bloger, gdy nie bloguje? Nie mam pojęcia, co robią inni, ale ja albo jestem na wakacjach, albo knuję i planuję. Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, więc zajęłam się tym drugim.

Po pierwsze, jak już wspominałam, blog wymaga jeszcze trochę pracy. Mam chyba z pięć stron notatek z pomysłami, co jeszcze powinnam poprawić, dodać lub zmienić. Nie od razu jednak Kraków zbudowano. Mam jednak nadzieję i plan, że zanim mój blog będzie świętował swoje pierwsze urodziny (14 kwietnia 2015) to przybierze już swoją docelową postać.

Po drugie pracuję. Oprócz projektowania wnętrz, spotykam się z ludźmi, rozmawiam, uczę się, poznaję nowe produkty, pozycjonuję stronę, szukam zleceń, piszę wnioski unijne, zarywam noce, złoszczę się, że mam za mało czasu dla siebie, rehabilituję mój poszkodowany od zbyt długiego siedzenia kręgosłup, walczę z Zuzanną, która skończyła w zeszłym tygodniu dwa lata i wręcz książkowo weszła w okres buntu, a jej ulubionymi powiedzeniami stały się „nie” i „nie chcem”. Nie ma nudy i nie ma lekko, ale dzięki temu rodzą się nowe projekty.

Pierwszy z nich możecie znaleźć już w menu głównym bloga pod zakładką Warsztaty Praktycznego Projektowania Wnętrz. To projekt, który postanowiłyśmy uruchomić wraz z Aleksandrą Barczak, właścicielką pracowni architektonicznej 3B Studio oraz autorką bloga Collage Blog. Skąd ten pomysł? Ola od dłuższego czasu prowadzi kursy projektowania wnętrz, zarówno stacjonarne jak i internetowe. Cieszą się one rosnącą popularnością. Od ponad 8 lat działa w branży, ma więc spore doświadczenie i wiele projektów za sobą. Moja pracownia działa od 4 miesięcy. Sama zmieniłam po trzydziestce zawód i postanowiłam zająć się projektowaniem wnętrz. Wiem, że wiele osób wybiera podobną drogę i z własnego doświadczenia potrafię powiedzieć, z czym młodzi projektanci mają największy problem. Jako ambitny projektant staram się brać udział we wszelkich możliwych targach, szkoleniach i warsztatach czy konferencjach. Często jednak nie spełniają one moich oczekiwań. Przekazują jedynie suchą wiedzę, czasem stanowią nudną bezsensowna paplaninę (oj niestety takie konferencje i wykłady też się zdarzają) i jedyne co możemy z nich wynieść to stos katalogów, do których najczęściej młodzi projektanci nie zaglądają i nie wiedzą jak z nich korzystać. Uważamy, że na rynku jest luka i brakuje czegoś fajnego, co nie tylko pozwoliłoby zdobyć wiedzę i posiąść praktyczne umiejętności, ale również dałoby możliwość integracji i nawiązania ciekawych kontaktów branżowych bezpośrednio z osobami i z firmami, z którymi w praktyce zawodowej będziemy się spotykać. Pierwsza edycja warsztatów ma ruszyć już w kwietniu.

Kolejny projekt to moje osobiste zaproszenie dla blogerów, którzy chcieliby razem przeprowadzić pewną wiosenną akcję. Staram się wysyłać do Was maile z propozycją, jednak wymaga to przeglądnięcia wszystkich blogów w Internecie – jest to misja niewykonalna – i wysłania do Was maili. Jeśli jesteś więc zainteresowany współpracą, to pisz śmiało. Akcja planowana jest na marzec.

I jeszcze jedna propozycja dla blogerów wnętrzarskich z Krakowa. Jeśli interesuje Cię to wszystko, co dzieje się w Krakowie z tematyki designu i projektowania wnętrz i chcesz dołączyć się do ciekawego projektu to pisz śmiało. Nad tym projektem również zaczniemy współpracę razem z Olą. Jak nam starczy sił i czasu.

Na zakończenie chciałam się pochwalić czymś bardzo miłym dla mnie. W sklepach dostępny jest już nowy marcowy numer magazynu Dom&Wnętrze, a w nim wywiady z blogerami, którzy zostali laureatami w konkursie Blog Design, organizowanym przez magazyn w zeszłym roku. Jako zwycięzca w kategorii Debiut Roku miałam okazję opowiedzieć krótko o moim blogowaniu. Cały wywiad (bez cenzury) mam u siebie na komputerze, więc jeśli będziecie zainteresowani jego przeczytaniem to piszcie śmiało. Dzięki!

domiwnetrze

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#blogowanie #blogdesign #warsztatyprojektowaniawnetrz #projektowaniewnetrzkrakow #kraków

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *