Pappelina – ze Szwecji na polskie podłogi

„Wykonywane z miłością” – tak określają producenci szwedzkich dywaników swoje produkty. Dywany niezwykłe, zarówno jeśli chodzi o materiał, z którego zostały stworzone, jak i oryginalny i prosty design. Dla Pappelina – bo tak nazywa się szwedzka firma wytwarzająca dywany – liczy się nawet najmniejszy detal, począwszy od wyboru materiału i wzoru, a skończywszy na sposobie tkania i wykończenia. Pappelina są oryginalne, gdyż do ich produkcji używa się niespotykanego zbyt często w produkcji tkanin materiału.

Clipboard06

Pierwszy dywanik wykonała Lina Rickardsson przy użyciu znalezionych przez nią plastikowych wstążek z lat 60-tych. W wyniku eksperymentowania z wstążkami, Lina stworzyła nowe wzory, sploty, odkryła nowe techniki, możliwe do zastosowania przy wytwarzaniu plastikowych dywanów. Tradycyjny szwedzki dywanik zmienił swoje oblicze, stał się dwa razy grubszy, a jego bogata kolorystyka pomogła zdobyć światowe rynki, tworząc z Pappelina rozpoznawalną markę. Obecnie firma ma w swojej ofercie oprócz tradycyjnych dywaników o szerokości 85 cm – poduszki, koce, dywaniki szerokości 70 cm, większe dywany, bieżniki na stoły, a także… lampę.

Zapraszam do obejrzenia galerii. Zdjęcia pochodzą z najnowszego katalogu firmy Pappelina.

Produkty marki Pappelina dostępne są w sklepie internetowym loftbar: http://loftbar.pl/21_pappelina

Dywanik Pappelina będziecie mogli również obejrzeć podczas listopadowych Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza na stoisku Prostego Wnętrza, które wyposażone zostanie przez firmę Loftbar w przepiękne dodatki i dekoracje do wnętrz. Zapraszamy już za niecałe dwa tygodnie!

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#szwedzkiedywany #plastikowedywany #pappelina #dywanwewnetrzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *