Październik ze sztuką użytkową we Wrocławiu

Tak jak Wam obiecywałam, tegoroczna jesień będzie obfitować w wydarzenia ze świata designu. Jeśli nie zapełniliście jeszcze swoich kalendarzy w sobotę 25 października, gorąco zachęcam Was do odwiedzenia Wrocławia, w którym to organizowane będą premierowe targi sztuki użytkowej kontury. Wydarzenie będzie miało miejsce w Browarze Mieszczańskim.

Czym jest sztuka użytkowa? Czy warto wziąć udział w takim wydarzeniu? Jeśli jesteś architektem lub projektantem wnętrz – na pewno tak. Jeśli jesteś pasjonatem dobrego designu lub urządzasz właśnie swój dom – odpowiedź brzmi również tak. Organizatorzy zaprosili do zaprezentowania swoich projektów czołówkę polskich designerów. Jeśli wierzycie więc w polskie marki i chcecie zobaczyć sztukę użytkową na najwyższym poziomie, koniecznie odwiedźcie Browar Mieszczański już za niespełna dwa tygodnie.

A oto co o konturach. (tak właśnie – konturach z kropką) mówią sami organizatorzy:

Sztuka użytkowa to przede wszystkim wyjątkowe, niepowtarzalne meble i przedmioty codziennego użytku oraz pomysły na to, jak w niebanalny sposób aranżować wnętrza. A zajmują się nią ludzie zaangażowani w swoją pracę, która na ogół jest ich pasją i sposobem na życie jednocześnie. Wrocławskie targi sztuki użytkowej kontury. pozwolą odwiedzającym nie tylko na zakup oryginalnych przedmiotów, są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami i poznania indywidualnej historii stojącej za każdym produktem. Dzięki temu wyroby nabierają jeszcze bardziej indywidualnego charakteru, co zdecydowanie wyróżnia je od efektów masowej produkcji. – Każdy z naszych wystawców ma własną ścieżkę, która niekoniecznie prowadzi od szkoły artystycznej do galerii sztuki. Niektórzy, aby realizować swoje nietuzinkowych pomysły podjęli ryzyko porzucając np. pracę w korporacjach. – opowiada Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów kontury.

Proste Wnętrze wspiera takie idee. Podążanie za swoimi marzeniami zdecydowanie wpisuje się moją ideologię i między innymi dlatego mój blog został partnerem tego wydarzenia. Jeśli więc będziecie mieli okazję przybyć na kontury. wypatrujcie Prostego Wnętrza. Chętnie zbiorę Wasze opinie zarówno o wydarzeniu, jak i o prezentowanych meblach i innych elementach wyposażenia wnętrz.

Jak zrobić stół z historią?

Październikowa impreza odbędzie się w Browarze Mieszczańskim, miejscu w którym sztuka użytkowa prezentuje się wyjątkowo ze względu na sąsiadujące galerie oraz pracownie artystyczne. Kontury. to nie tylko przedmioty, ale również profesjonalne doradztwo od dekoratorek wnętrz, które podpowiedzą co zrobić, aby piękne meble i nietuzinkowe dodatki prezentowały się należycie. Odwiedzając kontury. mogą się spodziewać wielu funkcjonalnych, estetycznych i niemasowych produktów, z których każdy ma swoją własną historię, ukształtowaną przez niezliczone godziny ciężkiej pracy na drewnie, szkle, skórze i metalu. – Targi mają za zadanie promować sztukę użytkową, ale jednocześnie są doskonałą okazją dla gości, aby zakupili unikatowe przedmioty – dodaje Jakub Kurowski z targów kontury. Jakie konkretnie przedmioty będzie można zobaczyć i zakupić? Przekonamy się już 25 października.

Gdzie: Wrocław Browar Mieszczański przy ulicy Hubskiej 44-48

Kiedy: Sobota, 25 października w godzinach 11.00 – 19.00

Wstęp: 5 zł.

Informacje o szczegółach wydarzenia i kolejnych wystawcach podawane są na bieżąco na facebookowym fan page’u projektu https://www.facebook.com/targikontury

kontury._logotyp

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#kontury. #targisztukiuzytkowej #targiwroclaw #design #polskidesign #mebledesignerskie #elementywyposazeniawnetrz

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *