Przegląd nowości

Ponieważ dziś mam trochę luźniejszy dzień, postanowiłam przekopać się przez stos nieodczytanych maili i podzielić się z Wami ciekawostkami, które przychodzą na moją skrzynkę. A oto przegląd ciekawszych informacji ze świata designu i architektury, które do mnie dotarły:

1. Już za parę dni ruszają Targi w Kolonii. Imm Cologne. Create. Furnish. Live. Będą się one odbywały w dniach od 19-25 stycznia 2015 roku. W ramach tego wydarzenia warto zwrócić uwagę na Living Kitchen. Cook. Enjoy. Live. Jest to wystawa poświęcona kuchniom, a że Niemcy obok włoskich producentów wiodą prym w perfekcyjnie dopracowanych projektach przestrzeni kuchennych – na pewno będzie co oglądać. Wśród wystawców między innymi takie firmy jak: Ernestomeda (Włochy), Leicht (Niemcy). Do tego odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć prezentację najnowocześniejszego sprzętu kuchennego, a także wziąć udział w otwartym show, podczas którego zostaną przygotowane pyszne posiłki przez sławy europejskiej sceny kulinarnej. Na pewno warto to zobaczyć! Ja być może wybiorę się tam za rok 🙂

Kuchnia Leicht

Kuchnia Leicht

Inne firmy, które wysłały mi zaproszenie do Kolonii to na przykład: Lema (uwielbiam ich proste i funkcjonalne rozwiązania), TON (krzesła do siedzenia), NORR11, Selva i wiele wiele innych.

2. Benjamin Moore Polska stworzył projekt, do którego zaproszeni zostali zaprzyjaźnieni z marką projektanci, krytyk designu i blogerzy. Mieli oni niepowtarzalną okazję zadać pytania sławnej kanadyjskiej projektantce Candice Olson, którą być może znacie z programu „Candice wie wszystko” (DOMO+). Jak Candice dobiera kolory, czy nowe technologie zmieniły jej sposób myślenia o projektowaniu oraz czy social media wpłynęły na rozwój jej marki? O tym wszystkim możecie przeczytać na stronie projektu:

ZAPYTAJ CANDICE

Candice Olson

Candice Olson

3. Inspiracje łazienkowe z najwyższej półki od Edoné by Agorà Group. Innowacyjne materiały i rozwiązania oraz design ekologiczny to fundamentalne założenia firmy. Gdyby Wam przyszedł pomysł, aby „wypłytkować” całą łazienkę od stóp do głów to spójrzcie na te inspiracje (nie, płytki nie są złe, ale zawsze można zrobić coś innego):

 

4. Piękne nowe krzesło od NORR 11. Mamooth Fluffy (zdjęcia via Archiproducts):

Krzesło znalazło się w projekcie restauracji The Cake na Ukrainie. Tu możecie być zszokowani, gdy obejrzycie galerię (zdjęcia via Archilovers). Projekt według mnie jest absolutnie doskonały:

Z wydarzeń mniej designerskich, ale za to bardzo wzbogacających pod względem blogersko-startupowym, już za parę dni (24-25 stycznia 2015) rusza kolejna edycja See Bloggers w Gdyni. Przez ostatnie kilka dni dzielnie walczyłam o bilety wstępu na najciekawsze warsztaty. Udało się. Już niedługo dowiem się wszystkiego o tajnikach doskonałego copywritingu i kilku innych rzeczy z zakresu brandingu, marketingu i innych narzędzi. Będę Was o wszystkim na bieżąco informować. Zapraszam do lektury.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#mamoothfluffy #norr11 lazienkainspiracje #kolorywewnetrzu #seebloggers

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *