Tubądzin Design Days 2016

W zeszłym tygodniu miałam okazję i przyjemność uczestniczyć w Tubądzin Design Days w krakowskim salonie Hoff. Gościem specjalnym wydarzenia była światowej sławy projektantka, która współpracowała z takimi markami jak Dior, Hermes, Alessi czy Fiat – Dorota Koziara. Pani Dorota wywarła na mnie ogromne wrażenie, pokazując jak wiele kobiety mogą osiągnąć w dziedzinie designu, kultury i sztuki. Może nie wspominała o tym dokładnie w ten sposób, ale dla mnie było to osobiste doświadczenie, które właśnie tak odebrałam. Bohaterka wieczoru opowiedziała to tym, jak to przez bardzo wiele lat polski design nie istniał i nie był uznawany na świecie. Na szczęście kilka lat temu wszystko zmieniło się. Coraz więcej młodych polskich projektantów tworzy projekty doceniane chociażby na Targach w Mediolanie.

Pani Dorota Koziara zaprezentowała na spotkaniu przede wszystkim najnowszą kolekcję płytek Tubądzin „Kolory Polski”, którą stworzyła właśnie dla tej marki.

„Zależało mi na stworzeniu kolekcji, która harmonizowałaby z polskim krajobrazem i sprawdzi się również za granicą. Przez wiele tygodni w moim studio studiowaliśmy kolorystykę naszego kraju, by oddać charakter jego krajobrazu. Kolekcja składa się z czterech kolorów nieba i czterech – ziemi. Wszystkie zostały przestudiowane w taki sposób, aby w jakimkolwiek zestawieniu harmonijnie ze sobą współgrały. Podobnie podeszliśmy do samych formatów – każdy kolejny jest dokładnie połową poprzedniego. Chcieliśmy dać architektom pewnego rodzaju klocki, które mogą wykorzystywać według swojego projektu, a i tak w każdym zestawieniu może stworzyć zamknięte harmonijne kompozycje. Ważne w tych kolekcjach jest to, że proponujemy materiał gres, czyli tę samą płytkę architekt może wykorzystywać zarówno na podłodze jak i na ścianie. Proponujemy dodatkowo wzory dekoracyjne dla urozmaicenia kolekcji do aplikacji na ścianach. “Kolory Polski” będą produkowane w dużych formatach, 2,4 m x 1,2 m, w nowopowstającej fabryce firmy Tubądzin – to pierwszy tak nowoczesny zakład w Europie w Środkowej i jeden z kilku na świecie. Mam nadzieję że dzięki kolekcji Kolory Polski razem z architektami będziemy zmieniać naszą polska przestrzeń w harmonii z przepiękną naturą”.

Do salonu Hoff zawitał również Maciej Mańkowski, znakomity fotograf, który specjalizuje się w fotografowaniu designu.  Goście wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej na temat wykonywania tego rodzaju zdjęć oraz spróbować swoich sił w roli modelek i modeli. Oczywiście nie odmówiłam sobie wystąpienia w charakterze modelki… mam nadzieję, że wkrótce zobaczę efekty naszej pracy i będę Wam mogła je zaprezentować.

Wieczór uświetnił występ wiolonczelistki Agnieszki Kowalczyk.

Maria Podobińska

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *