Urodziny bloga / warsztatowo

Piękny słoneczny dzień! A ja zaraz opuszczam nasz kraj, aby pognać w jeszcze cieplejsze miejsce. Za parę godzin wyjeżdżam do Mediolanu na Targi Designu iSaloni. O nich będę Wam pisać jeszcze nie raz, ale dziś o czymś innym. Jutro mój blog będzie świętował swoje pierwsze urodziny! A że będę w trasie lub będę przemierzać via Tortonę i inne designerskie uliczki Mediolanu – piszę już teraz.

Dziękuję Wam wszystkim, którzy odwiedzacie mojego bloga. Nie sądziłam, że to możliwe, aby blogowanie wniosło tyle dobrego do życia jednego człowieka. Tylu poznanych ludzi – projektantów, bogerów i to nie tylko wnętrzarskich. Blog Proste Wnętrze w ciągu jednego roku był świadkiem i możecie na nim znaleźć relacje z iSaloni 2014, dwóch edycji Wrocławskich Targów Kontury., krakowskiego wydarzenia Zaprojektowani, Krakowskich Targów Dobrego Wnętrza, Łódź Design Festival, SeeBloggers… i wielu innych wydarzeń. Dzięki blogowi poznałam również Olę, wraz z którą organizujemy teraz Warsztaty Praktycznego Projektowania Wnętrz. Kto by przypuszczał, że pisanie może prowadzić do powstania… szkoły 😉

W ten weekend odbył się już drugi panel naszych Warsztatów. Było oryginalnie. Uczestnicy mogli zapoznać się z ideą design thinking, poznać tajniki prototypowania. Brzmi zawili i skomplikowanie, ale tak naprawdę do świetna zabawa i wiele upraszcza przy rozmowie z klientem. Naszymi parterami w ten weekend były firmy Barlinek, Nowa Gala, Barrisol oraz KOŁO. Warsztatowicze mogli zapoznać się z ofertą firm, ale mieli również niepowtarzalną okazję wykonać projekt łazienki, kuchni, salonu i sypialni przy użyciu produktów oferowanych przez firmy oraz mogli skorzystać z wsparcia, jakiego udzielali doradcy techniczni bezpośrednio podczas procesu projektowania. Jak zwykle pracowaliśmy na autentycznych próbkach materiałów. Naszym celem było odciągnięcie uczestników od stereotypowego myślenia i działania zawsze w ten sam sposób. Projektanci, Wy też zawsze robicie nieskończoną ilość wizualizacji, aby przedstawić swoim klientom? A może wystarczy prosty szkic? Ja wczoraj dla mojej klientki przygotowałam coś takiego i wiecie co powiedziała? Pani Mario, dziękuję, teraz już wszystko rozumiem!

Mistrz renderingu 🙂 #projektszafy #ProsteWnętrze #proste_wnetrze #prostewnetrze

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maria Podobińska-Tuleja (@prostewnetrze)

Na Warsztatach namawialiśmy aby pójść o krok dalej i aby nawet zapomnieć o ołówkach i kartkach, a skorzystać z faktu, że znajdujemy się w projektowanej przestrzeni. Brzmi ciekawie prawda? Jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej to miło mi poinformować Was, że już dzisiaj będzie można zakupić bilety na drugą edycję Warsztatów. O tutaj:

http://praktyczneprojektowanie2.evenea.pl/

A tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii z ubiegłego weekendu:

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *