W poszukiwaniu dziecięcej lampki

Memory lights

Jakiś czas temu urządzaliśmy z mężem pokoik dla naszej wtedy ośmiomiesięcznej córeczki. Teoretycznie w dzisiejszych czasach sklepy pękają w szwach jeśli chodzi o ofertę produktów dla dzieci. Praktycznie – wspominałam już o tym oglądając mediolańskie ekspozycje z mebelkami dla najmłodszych – nie jest u nas tak różowo. Dziecięca oferta wnętrzarska jest dość skromna, zarówno jeśli chodzi o meble, jak i oświetlenie. Właśnie z lampami mieliśmy największy problem. Oprócz Cotton Ball Lights, które wiedziałam, że chcę mieć w pokoju dziecięcym, znalezienie odpowiedniego oświetlenia stanowiło naprawdę nie lada wyzwanie. Cóż z tego, że w sklepie meblowym na dziale dziecięcym znajdowało się sto lamp, gdy żadna z nich się mi nie podobała? Nawet niezawodna IKEA okazała się w tym temacie niepomocna.Rozważałam zakup lamp polskiej firmy Lamps & Co, które uważam za absolutnie przepiękne, jednak okazało się, że żaden z ich produktów nie pasuje do wybranej przeze mnie kolorystyki zielono-różowej.

Lamps & Co

Ostatecznie padło na lampę Candellux, która nie była zła, ale jednak szału nie robi. Dziś myślę, że mogłam znaleźć coś ciekawszego i ładniejszego. I teraz właśnie ruszam na poszukiwanie oryginalnej, robiącej klimat lampy do pokoju dziecięcego.

Pierwszymi lampami, które wpadły mi w oko w internetowej ofercie są świecące baloniki firmy Memory Light. Występują one w dwóch wersjach – jako lampa wisząca lub kinkiet, oraz w trzech rozmiarach – są to kule o średnicach: 25, 30 i 40 cm. Czeski projekt spod ręki Borisa Klimka, młodego absolwenta Szkoły Sztuk Użytkowych w Bratysławie i Wydziału Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Pradze, a już wielokrotnie nagradzanego, między innymi przez Elle Decoration, LG czy Roca. Oglądajcie, podziwiajcie.

W nawiązaniu do modnych obecnie żarówek na sznurkach – firma Philips stworzyła serię lamp dziecięcych z afrykańskimi zwierzątkami. Monkey, Giraffe i Zoo są naprawdę małe, proste i zabawne. Na pewno wywołają uśmiechy nie tylko na dziecięcych buziach. Lampki Philips wyposażone są w energooszczędne żarówki, co jest nie bez znaczenia w dziecięcych pokojach.

Na zakończenie jeszcze jedna ciekawa propozycja – lampka stołowa: budzik w pięknej intensywnej kolorystyce. Produkt firmy Brilliant. W Polsce dostępny w sklepie internetowym lampy.pl.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *