Z głową w chmurach. Czy heksagonalne kształty są nadal modne?

Czy heksagonalne kształty są nadal modne? A cóż to za pytanie?! Oczywiście, że tak. To top of the top. Best of the best. I powstające coraz to nowe panele ścienne w kształcie plastrów miodu, heksagonalne płytki, tkaniny z nadrukowanymi sześciokątami są tego niezaprzeczalnym dowodem. Co jeszcze może mieć heksagonalną formę? Materiał.

Z Kvadrat Clouds spotkałam się pisząc artykuł o 366 Concept, którzy do swoich projektów wykorzystują właśnie tkaniny kvadratu. Oprócz tradycyjnych materiałów kvadrat ma w swojej ofercie unikalny pomysł – chmury. Są to innowacyjne, wyszukane i kolorowe kawałki materiału składające się z małych trójkącików ułożonych w sześciokąty autorstwa Ronana i Erwana Bouroullec. Powyginane i połączone ze sobą tworzą przestrzenne formy, które można zastosować wszędzie tam, gdzie tego sobie zażyczymy. Mogą służyć jako podwieszane do sufitu instalacje lub zastąpić wiszący na ścianie obraz. 11 dostępnych kolorów, 2 rodzaje materiału. Cała reszta zależy już tylko od naszej wyobraźni. Podoba się Wam? Mnie bardzo!

Zdjęcia via Pinterest

Oczywiście jak to często bywa cudze chwalimy, a swego nie znamy. Jako rodowita krakuska chciałabym Wam przedstawić również koncept dwóch dziewczyn działających w Krakowie – Katarzyny Cicheckiej i Anny Węgrzyniak, które stworzyły kolektyw o nazwie Nie/Bo Design. Pozostajemy więc dalej w chmurach. Dziewczyny wymyśliły swój własny pomysł na to, jak można zastosować „heksagonalne tkaniny”. I tak powstały oryginalne abażury do lamp, poduszki do siedzenia,  dywany i zagłówki za łóżko. Ogromnie się mi on podoba. Do tego modna kolorystyka i filc, który również zdobywa coraz to większą rzeszę miłośników. Produkty Nie/Bo Design możecie znaleźć między innymi w Marka Concept Store w Krakowie. Kraków chyba staje się ostatnio bardzo na czasie, bo Kvadrat Clouds dostępne są właśnie w Krakowie w Arka Meble, ale również w sklepie ligne roset. Podziwiajcie. Komentarze zostawiajcie 🙂

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

#niebodesign #kvadrat #kvadratclouds #clouds #dekoracje

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *