Zapowiedź 3. edycji konturów.

Made by Pets

Więcej niż targi.

 

Po raz trzeci w Browarze Mieszczańskim odbędą się kontury., czyli wrocławskie targi sztuki użytkowej. W sobotę 3 października, ponad 30 wystawców z całej Polski zaprezentuje swoje produkty we Wrocławiu. Proste Wnętrze po raz trzeci partneruje wydarzeniu. Przeczytajcie, co będzie się działo we Wrocławiu już za niecały tydzień!

kontury_plakat

 

Oryginalnie i funkcjonalnie.

Browar Mieszczański to miejsce, którego architektura i charakter dobrze podkreślają oryginalność przedmiotów prezentowanych na konturach. Już w najbliższą sobotę, klimatyczne, ceglane leżakownie zapełnią się stoiskami, na których dostępne będą artykuły wyposażenia wnętrz autorstwa polskich projektantów. Od początku organizatorom targów przyświecała idea, aby zapraszać do udziału w konturach. twórców, którzy oferują przedmioty stylowe, a jednocześnie funkcjonalne. Dla niektórych wystawców udział w targach to tylko kilkukilometrowa podróż, inni będą musieli pokonać ich setki i poświęcić godziny na dotarcie do Wrocławia.

– kontury. to wydarzenie i miejsce. Targi to nie tylko okazja do zakupu mebli i rękodzieła bezpośrednio od projektantów. Jest to także możliwość interakcji, dyskusji z twórcami, którzy mogą dostarczyć wielu inspiracji. – mówi Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów.

 

Różni ludzie, różnorodne przedmioty.

Wielu wystawców podkreśla, że działają jako manufaktura, a ich projekty są wykonywane metodą rzemieślniczą, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i sprawdzonych materiałów. Wśród producentów są zarówno absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, jak i osoby dla których twórczość to szansa na wyrwanie się z korporacyjnego porządku i podjęcie ryzyka stworzenia własnej marki. Dla niektórych kontury. to początek drogi, inni mają za sobą długą przeprawę w branży, gościli na wielu festiwalach i wystawach designu w Polsce i za granicą.

 

Na targach obecna będzie m.in. lokalna marka Heart of Wood, produkująca meble i akcesoria do wnętrz inspirowane naturą. Bardzo ciekawie zapowiada się stoisko Made by Pets, firmy oferującej komfortowe, współczesne meble dla zwierząt domowych. W stolarni o rodzinnych tradycjach powstają meble, które później należy dopasować do charakteru zwierzaka. Na konturach. nie zabraknie wrocławskiego ENDE ceramics, czyli wyrobów porcelany użytkowej o oryginalnej estetyce, tworzonych przy użyciu luksusowych materiałów. Wielu osobom przypadnie do gustu oferta John Carpenter Industrial, czyli połączenie litego drewna dębowego oraz stali, które to pomagają stworzyć proste i ponadczasowe meble.

 

Wiele dodatkowych atrakcji.

W jednej z sal Browaru Mieszczańskiego będzie można zobaczyć prace nagrodzone na 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. Prezentowane projekty cechuje przełamywanie konwencji, odwaga i indywidualizm, a więc elementy które są nieodłącznie związane ze współczesnym designem. Dodatkowego klimatu konturom. dodadzą neony pochodzące ze zbiorów wrocławskiej fundacji Neon Side. Świetlne szyldy na pewno znakomicie odnajdą się w przesiąkniętych historią wnętrzach i będą ciekawie kontrastować z nowoczesną stylistyką oferowanych towarów.

Podczas konturów. można również spędzić czas na dziedzińcu Browaru, gdzie na odwiedzających czekać będą leżaki i posiłki oraz napoje serwowane z foodtrucków.

 

ENDE ceramics

ENDE ceramics

 

Heart of Wood

Heart of Wood

 

Wood and Paper

Wood and Paper

 

John Carpenter Industrial

John Carpenter Industrial

MAZDA DESIGN 2015-wyroznienie-Tomasz Milosz

MAZDA DESIGN 2015-wyroznienie-Tomasz Milosz

Więcej informacji na:

www.facebook.com/targikontury

Wrocław, Browar Mieszczański przy ulicy Hubskiej 44-48

Sobota, 3 października w godzinach 11.00 – 19.00

Wstęp: 5 zł

 

ZAPRASZAMY!

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *