Zaprojekowani 2015 projektują się!

Właście wróciłam ze Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, w której oprócz tego, że trwają obrony dyplomów, to trwała obrada pełna pomysłów, jak uświetnić wydarzenie, które już w listopadzie po raz kolejny będzie miało miejsce w Krakowie.

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem to festiwal dobrego dizajnu i wnętrza, skupiony na prezentacji polskich projektantów i producentów. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem w 2014 roku, odwiedziło je 5000 osób. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2015 w Krakowie, a wśród zaproszonych gości znajdują się tak fascynujące osobowości, jak Zuzanna Skalska, Andrzej Śmiałek, Marek Cecuła czy prof. Władysław Pluta.

– Zaprojektowani to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa, a pierwsza edycja pokazała, że posiada wielki potencjał. Krakowskie Spotkania z Dizajnem mają promować młodych polskich projektantów i architektów wnętrz. Chcemy też stworzyć platformę wymiany myśli oraz stworzyć okazję do spotkania młodych kreatywnych z biznesem – mówi dr Jerzy Gaweł, dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, które są głównym organizatorem oraz inicjatorem Zaprojektowanych. Współorganizatorami wydarzenia są prestiżowi partnerzy – Prodesigne i Koło, a także portal MyHome.pl.

Pierwsza edycja Zaprojektowanych odbyła się w listopadzie 2014 roku. Ogromna frekwencja na wszystkich wydarzeniach pokazała, jak wielka siła kryje się w polskim dizajnie i jak szerokim cieszy się on zainteresowaniem.

W czasie trzech dni Zaprojektowanych (6-8.11.2015) w Krakowie odbędą się: targi dizajnu (8.11.2015, niedziela, Stara Zajezdnia) oraz wystawy, warsztaty, spotkania z wybitnymi specjalistami z zakresu projektowania wnętrz i wzornictwa. Zaprojektowani odbędą się w trzech lokalizacjach – w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52), w Prodesigne (ul. Składowa 22) oraz w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Większość wydarzeń, które zostały zaplanowane, będzie bezpłatna!

Punktem kulminacyjnym tegorocznego festiwalu będą targi, które odbędą się – podobnie jak w ubiegłym roku – w Starej Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca, w sercu zabytkowej dzielnicy Kazimierz w Krakowie. W przestrzeni pięknej, XIX-wiecznej hali swoją ofertę przedstawi ok. 100 polskich projektantów i producentów designu, architektów wnętrz i firm zajmujących się szeroko rozumianym wzornictwem. Targi odbędą się w niedzielę, 8 listopada i trwać będą od godz. 11 do 18.

Zdjęcie z zeszłorocznych Targów podczas Zaprojektowanych. Widzicie Proste Wnętrze?

unnamed

Ja sama zastanawiam się, czy w tym roku urządzać swoje stoisko – równocześnie będzie się działo tyle ciekawych rzeczy, że najprawdopodobniej trzeba będzie być w kilku miejscach na raz, a to przecież niemożliwe!

Więcej informacji na temat Zaprojektowanych:
www.zaprojektowani.com.pl oraz www.ksa.edu.pl

A przy okazji muszę się Wam pochwalić moim wczorajszym dokonaniem. Wspólnie z kolegami z Krakowskich Szkół Artystycznych nagraliśmy  w Radio Eska spoty reklamowe opowiadające o KSA. Będziecie mogli ich słuchać już niedługo na antenie radia…. a mnie można posłuchać już teraz na blogu…

 

Muszę ćwiczyć wypowiedzi publiczne, gdyż podczas Zaprojektowanych poprowadzę Warsztaty dla Projektantów. Temat – niespodzianka. Pracuję nad tym…. Trochę mam tremę, bo Carol Morgan trochę podkradła mi temat, a z nią nie będę przecież konkurować!

Miłego weekendu!

 

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *