Zmień wnętrze w 5 sztuk!

Zastanawialiście się kiedyś, czy można odmienić wnętrze przy ograniczonej liczbie dodatków? Zapewne tak. Nie każdy dysponuje przecież nieograniczonym budżetem, aby móc wykupić połowę sklepu wnętrzarskiego. Ponadto, minimalizm jest w cenie. Czasem im mniej, tym lepiej. Odpowiednio wyeksponowane przedmioty w niewielkiej ilości potrafią „zrobić wnętrze”. Jak tego dokonać? Postanowiłam zmierzyć się z tym zadaniem.

Poniżej „zdjęcie” salonu, w którym znajduje się tylko sofa.

Pusto, nijak i nieciekawie. Co zrobić, aby wnętrze stało się przyjazne? Dobrać ciekawe dodatki.

1. Żadne wnętrze nie istnieje bez oświetlenia. Dla tego salonu proponuję fajną miętową lampkę o kształcie szyszki. Wykonana ze szkła i stali w postaci dopasowanych kolorystycznie pierścieni. Jest lekka, delikatna i daje przyjemne światło.

Lampa Ikono Smallhttp://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_lampa_ikono_small-p28495.html

normann_copenhagen_lampa_ikono_small__502301_b2. Przytulny i ciepły charakter wnętrzu nada mięciutki dywan z wełny nowozelandzkiej, również w pastelowej tonacji. Dywan ma oryginalny kształt, a biegnący w poprzek niego ciemnobrązowy pasek kontrastuje z jego jasną barwą dodając mu nieco pikanterii.

Dywan Oonahttp://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_dywan_oona_prostokatny-p30614.html

normann_copenhagen_dywan_oona_prostokatny__602448_b3. Jak jest sofa to i stolik kawowy musi być. Wybrałam oryginalny w kształcie i wielofunkcyjny wózeczek, który z powodzeniem będzie pełnił funkcję stolika. Bez problemu możemy ustawić go w dowolnym miejscu salonu. Prosty skandynawski design – surowe drewno i jasny pastelowy kolor mięty doskonale wpasują się we wnętrze.

Stolik Blockhttp://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_stolik_block-p24383.html

normann_copenhagen_stolik_block__602210_b

4. Aby wnętrze nie było mdłe, potrzebny jest nam jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny. Turkus? Czemu nie. Podnóżek, który łączy zaokrągloną formę z prostymi, ostrymi liniami. Znowu pewien kontrast, jednak doskonale współgrajacy ze sobą.

Podnóżek ERA na drewnianych nogach: http://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_podnozek_era_na_drewnianych_nogach-p35367.html

normann_copenhagen_podnozek_era_na_drewnianych_nogach__602888-b

5. Ostatni element do mała dekoracja. Coś ciekawego i humorystycznego. Coś bardzo na czasie. W tym roku modne są bowiem dekoracje ze zwykłego drutu, z którego można wyczarować nieoczekiwane formy. Dla tego wnętrza proponuję wieszak w postaci… wieszaków rzuconych jakby niedbale  na ścianę. Idealny do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Wieszaki zwykle znajdują się w przedpokoju, lecz jeśli są ciekawe i mogą tworzyć  przyciągającą oko dekorację, to dlaczego by nie umieścić ich w salonie?

Wieszak Hang onhttp://fabrykaform.pl/Normann_Copenhagen_wieszak_hang_on-p14187.html

380021_b

Efekt? Takie oto wnętrze. W sam raz do odpoczynku po długim pracowitym dniu.

PS. Polecam Wam taką zabawę przed rozpoczęciem remontu, czy wykańczaniem nowego mieszkania. Wystarczą Wam nożyczki i kilka magazynów najlepiej z tematyki wnętrzarskiej, a tym bardziej skomputeryzowanym – najprostszy program graficzny.

Maria Podobińska-Tuleja

cropped-proste_wnetrze_logo-011.jpg

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *